Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Tercih Günleri Ne Zaman Sona Eriyor?

YKS Tercih Günleri Ne Zaman Sona Eriyor?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih günleri son hızıyla devam ederken adaylar tercih günlerinin ne zaman sona ereceğini merak ediyorlar? Peki YKS Tercih günleri ne zaman sona eriyor? İşte haberimizin detayları…

YKS Tercih Günleri Ne Zaman Sona Eriyor?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih günleri 5 Ağustos günü başlamıştı. 13 Ağustos yani yarın bitmesi gereken tercih günleri, son haftalarda yaşanan yangın ve sel felaketleri yüzünden uzatılmıştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 5 Ağustos ile 13 Ağustos arası yapılması beklenen tercih günlerinin 20 Ağustos gününe kadar uzatıldığını söylemişti.

Yani 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih günleri 5 Ağustos ile 20 Ağustos günü arasında yapılacak.  Toplamda 15 gün sürecek olan tercih günleri 20 Ağustos günü sona eriyor. Üniversite hayali kuran adayların 20 Ağustos gününe kadar tercihlerini yapmaları gerekiyor.

Ek Tercihlerde Yapılacak!

Geç bitecek olan tercih günleri öğrencilerin aklına acaba ek tercih günleri yapılacak mı sorusunu akla getiriyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ek tercih günlerinin yapılacağını duyurdu. Normal tercihlerin bitmesi ve sonuçlanması ardından ek tercih günleri başlayacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022