Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaYaşam1 Temmuzdan İtibaren Yasaklar Kalkıyor!

1 Temmuzdan İtibaren Yasaklar Kalkıyor!

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün yasakların ne zaman kalkacağını ve belirlenen kurallarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 1 Temmuzdan itibaren yasaklar kalkıyor ve hayat normalleşiyor. İşte kalkan yasaklar ve değişen kurallar…

1 Temmuzdan İtibaren Yasaklar Kalkıyor!

Covid-19 hayatımıza girdiği günden beri yasaklarla birlikte yaşıyoruz. Sokağa çıkma yasakları, iş yerlerinin kapanması derken normal bir hayat yaşamayalı uzun bir zaman oldu. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni kurallarla ve kalkan yasaklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 En önemli madde, artık sokağa çıkma yasağı olmayacak. Hatırlayacağımız üzere tam kapanmadan bu yana hafta için 22:00 – 05:00 saatleri arası ve Pazar günleri tam gün olarak sokağa çıkma yasakları devam ediyordu. Artık bu yasaklar tamamen kapandı. İş yerlerinde oturma ve müzikal işler için saat 24:00′ a kadar uzatıldı.

18 Yaş Üstü Herkese Aşı Uygulaması Geliyor

Aynı zamanda açıklanan kurallar içinde önemli bir kural daha vardı. O da tanınan aşı hakkı. Şuan aşılar 30 yaş üstü herkese vurulabiliyor. 1 Temmuz’dan itibaren 18 yaş üstü herkes mhrs yada e-nabız üzerinden aşı randevusu alarak aşısını vurulabilecek. Hangi aşıyı vurulmak istediğinizi bilmiyorsanız, aşılar ilgili olan Biontech mi Yoksa Sinovac mı yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022