Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimDGS'ye Son 2 Gün!

DGS’ye Son 2 Gün!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 11 Temmuz’da yani 2 gün sonra gerçekleştirilecek. Peki Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) kaç kişi başvurdu? DGS saat kaçta başlayacak? 2021 DGS zor olacak mı? İşte haberimizin detayları…

DGS’ye Son 2 Gün!

Her sene olduğu gibi bu senede Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) ilgi büyüktü. Geçen sene yaklaşık 350bin adayın başvuru yaptığı Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) bu sene 400 bin aday başvuru yaptı. Geçtiğimiz haftalarda sınav giriş belgeleri açıklanan adaylar şimdi ise sınavın yapılacağı günü bekliyor.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yaptığı her sınav gibi saat 10.15’te başlayacak. Adaylar hayallerindeki üniversiteler için sabah saat 10.15’te ter dökmeye başlayacak ve 12.45’te sınav sona erecek. Bu sınavda 120 soru için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) verdiği süre ise tam 150 dakika olarak belirlendi.

DGS Zor Olabilir!

Geçtiğimiz senelere baktığımız zaman Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kolay – orta diyebileceğimiz düzeydeydi. Biz bu senede aynısını beklerken Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nın sorularının zor olması DGS’nin sorularının zor olabileceği anlamına geliyor diyebiliriz. Sınavın zorluğunu ise tam olarak öğrenciler sınavdan çıktıktan sonra onların yorumlarına göre karar vereceğiz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022