Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamBenzin, Motorin, LPG Rekora Koşuyor!

Benzin, Motorin, LPG Rekora Koşuyor!

Dün Dolar tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı ve çok yükseler de seyrediyor. Türk Lirasının bu kadar değer kaybettiği bir dönemde neredeyse her şeye, her ürüne her gün zam geliyor. Doların ani ve sert yükselişi tabi ki bize zam olarak geri geliyor. Benzin, Motorin, LPG için yeni fiyatlar ne zaman geçerli olacak? İşte benzine, motorine, LPG’ye gelen yeni zamlar…

Benzin, Motorin, LPG Rekora Koşuyor!

Neredeyse her hafta benzine, motorine, LPG için yeni zam haberleri yapıyoruz. Bu sefer alına bilgilere göre kuruşluk bir zam değil, direkt olarak TL olarak bir zam geliyor. Dün Dolar tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. Şuan 12.53 lira civarında seyreden dolar tabi ki zamların habercisi oluyor.

Neredeyse her gün her çeşit ürüne zam geliyor. Bunların başında her hafta zam yiyen benzin, motorin ve LPG geliyor. Bir günde 2 lira artan Dolar kuru sonrası benzin, motorin ve LPG’ye rekor bir zam konuşuluyor.

Şuan benzin 8.65 TL, motorin 8.69 TL, LPG ise 7.60 TL civarından satılıyor. Yeni gelecek olan zam bilgilerine göre benzine 1 lira 1 kuruş, motorine 1 lira 5 kuruş, LPG’ye 65 kuruş zam gelecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bu zamlar için bir an önce önlem alması gerekiyor. Eğer bir önlem almazlarsa yeni ve rekor zamlı benzin, motorin ve LPG fiyatları yürürlüğe girecek.

Benzin, Motorin, LPG İçin Yeni Fiyatlar Ne Zaman Geçerli Olacak?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bu zamlar için bir an önce önlem almaz ise yeni fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022