Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitim3 Eylül'de 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!

3 Eylül’de 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!

Bugün yani 3 Eylül’de 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu ve yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte haberimizin detayları…

3 Eylül’de 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!

Bugün yani 3 Eylül’de 81 ilimizde 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Yüz yüze eğitiminde başlayacağını göze alırsak çok fazla öğretmenimize ihtiyacımız olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlamasına 3 gün kala yan bugün 20 bin öğretmen atamasının olacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı yüz yüze eğitim içinde kurallara uymanın önemini hatırlattı. Vaka sayılarının bu kadar yüksek olduğu dönemde yüz yüze eğitim yapmanın riskleri tabi ki var fakat uzun zamandır tam zamanlı yapılamayan eğitimin yeni nesiller için etkisi çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullar riski en aza indirmek için ülkemizdeki bütün okullarda gerekli önlemleri aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğer kurallar uyup dikkat edersek kesintisiz bir şekilde yüz yüze eğitim yapılabileceğinin altını çizdi.

20 Bin Öğretmenin %10’u Şırnak’a Atanacak

Şırnak’taki öğretmen eksikliğinin farkında olduklarını belirten Bakan Özer, 20 bin öğretmen atamasının %10’u yani 2bin öğretmeninin sadece Şırnak’a atanacağının altını çizdi. Bu şekilde Şırnak’ta eğitime yatırım yaptıklarını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022