Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitimYÖK Üniversitelerde Uygulanacak Kuralları Açıkladı

YÖK Üniversitelerde Uygulanacak Kuralları Açıkladı

2021 – 2022 güz yılı yaklaşmışken üniversitelerde uygulanacak kuralları açıkladı. Sınavların yüz yüze mi yoksa çevirim içi mi olacağı ile ilgili önemli açıklamalar paylaşıldı. YÖK üniversitelerde uygulanacak kuralları açıkladı. Üniversitede sınav yüz yüze mi olacak? İşte haberimizin detayları…

YÖK Üniversitelerde Uygulanacak Kuralları Açıkladı

Pandemi başladığından beri üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılamıyor. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı üniversiteler için henüz başlamadı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bugün üniversitelerde uygulanacak kuralları açıkladı. Açıklanan kuralların başında hibrit eğitim geliyor. Üniversiteler şehirlerdeki vaka sayısına göre üniversiteler hibrit eğitimi verebilecek. Üniversitelerde uygulamalı olan dersler okullarda yüz yüze olarak verilecek, teorik dersler ise duruma göre uzaktan eğitimle verilebilecek.

YÖK Üniversitelerde Uygulanacak Kuralları Açıkladı

Öğrenciler, akademik ve idari personeller için aşı zorunluluğu olacak. Aşı olmayan öğrenci ve personellerin aşı vurulma konusuna özen gösterilecek.

Üniversitelerin her alanında ve bölgesinde maske kullanımı zorunlu olacak. Sınıf içinde öğrenciler arasında en az 1 metre mesafeli oturma düzeni olacak.

Üniversiteler salgının seyrine göre kendi kararlarını alacaklar.

Sınavlar Salgına Göre Çevirim İçi veya Yüz Yüze Yapılacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) sınavlar konusunda ise üniversitelerde vize ve finallerin yüz yüze olarak yapılmasına karar verdi. Fakat bu durum değişkenlik gösterebilir. Üniversitenin bulunduğu şehirde salgının seyrine göre sınavlar çevirim içi olabilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022