Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaDizi, Film ve Kitap YorumlarıAhtapottan Öğrendiklerim Belgeseli

Ahtapottan Öğrendiklerim Belgeseli

AHTAPOTTAN ÖĞRENDİKLERİM!

Ahtapottan öğrendiklerim adlı belgesel, hem bir film hem de bir belgesel özelliği taşıyor. Aslında film ile belgesel ortası belgesevari bir tür. Belgeselin en temel şartı tek şartı olan asla müdahale etme  kanunu bu belgeselde yer almıyor. Kaldı ki Netflix’ te film türü olarak geçerken,2021 Oscar ödüllerinde en iyi belgesel dalında ödül aldı.

Belki de kurmaca bir belgesel. Ama bir film tadında aksiyon sever, korku sever, duygusal sever her türe hitap eden bir film belgesel olmuş. Bir film izlediğimizde sevdiğimiz bir tür olsa bile bazen ‘eh işte! Eğer zaman öldürmek istersen izlenir’ hissi oluşur insanda. Ama bu belgeselde her ne olursa olsun iyi ki izledim diyorsunuz. Hakkında söyleyecek çok konunuz oluyor ağırlıklı olarak seviyorsunuz ama eleştirmeden de duramıyorsunuz. Ahtapota laf yok ama yardımcı roldeki beyefendi Craig Foster için arafta kalıyorsunuz. Samimi mi değil mi kurnaz mı saf mı?

Ahtapotlara karşı bir merakınızın olmasına gerek yok, zaten izlerken merak uyandırıyor, arkası yarın tadında devamı olsun, gelsin istiyorsun ki hah bak sonunda bu varsa kesin 2.si gelir duygusu kalıyor akılda. İzlenmesi keyifli bir belgesel olmuş. Belki eleştiri yapılacaksa belgesel türüne bağlı kalmaması sanki burada biraz kurgu var tadı vermesi olarak yapılabilir.

Yani demem o ki bence izleyin.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022