Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaDizi, Film ve Kitap YorumlarıHarry Potter Felsefe Taşı Filmi Yorumları

Harry Potter Felsefe Taşı Filmi Yorumları

Harry Potter serisinin 2001 yılında Felsefe Taşı ile hayatımıza girdiği o mükemmel sene. Aradan 21 yıl geçmesine rağmen halen izlenen ve izlenmeye devam o harika seri. Bu seriyi sizler için tekrardan izledik ve yorumladık. Umarız bunca yılın ardından size anlatacağımız ve yorumlayacağımız Harry Potter serisi ile sizlerde heyecan yaratabiliriz.

Harry Potter Felsefe Taşı Filmi Yorumları

Harry Potter Felsefe Taşı Filmi Yorumları. Harry Potter. J. K. Rowling’in o muhteşem kitap serisinin ilk bölümü. Yapıldığı yıl itibari ile çok farklı etkiler bıraktı. Özellikle kısıtlı teknoloji ile yapılan efektler olağan üstüydü. Sizlere biraz filmden bahsetmek istiyoruz.

Baş karakterimiz tabi ki Harry Potter. Potter, daha kendisi bebekken annesi ve babası Lord Voldemort tarafından öldürülmüş, fakat annesinin yaptığı eski bir büyü sayesinde hayatta kalmış ama o geceye ait alnında yara izi olan ve büyücü olduğundan haberi olmayan 11 yaşında bir çocuk.

2000 yıllarından yapılan bu filmin özellikle efektleri, yapılan yıla göre oldukça üst düzey olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse her yaşa hitap eden Harry Potter serisi, üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen isminden söz edilen ve izlenen harika bir seri.

Harry Potter Felsefe Taşı Filmi Yorumları. Felsefe Taşı ile başlayan Harry Potter serisinin ilk filminde gücü kalmayan ve ölmekten son anda kurtulan Lord Voldemort (Tom Morvolo Riddle) Nicoles Flamel adlı bir büyücünün ve simyacının yapmış olduğu ve ölümsüzlük taşı olarak da bilinen Felsefe taşını bir şekilde almaya çalıştığını izliyor olacaksınız. Aynı zamanda filmin ilk serisi olduğu için genç Harry Potter’in büyüler ile ilk kez tanıştığını ve kendisinde olan yetenekleri keşfetmeye çalıştığını izliyor olacaksınız. Tabi 2 saatten uzun olan bu filmi bu kadar kısa anlatmak oldukça zor. Size sadece şunu söyleyelim, filmin konusu, olaylar ve bu olayların anlatımı o kadar güzel bir şekilde işlenmiş ki, daha filmin ilk dakikalarından kendinizi ona bağlanmış olarak bulacaksınız. Tabi bunun yanında halen kulaklar çınlayan o güzel müziklerini de es geçmemek lazım.

Harry Potter serisinin kitaplarını okuyamayan biri iseniz, filmlerini izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Özellikle oyuncu kadrosu ile daha çocuk yaşlarında yıldızları parlayan Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermione Granger) ve Rupert Grint (Ron Weasley) mükemmel bir oyunculuk örneği gösterdi. Hadi o zaman ne bekliyorsunuz? Hayatınızda hiç Harry Potter izlemediyseniz ve bilim kurgu filmlerini seviyorsanız, hiç durmadan serinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşını açıp izlemeye başlamalısınız. Bu ana kadar izlemediyseniz ise çok şey kaybediyorsunuz diyebiliriz. Harry Potter serisinin bütün filmlerini ve sizin de istediğiniz filmleri yorumlayacağız. Hadi bakalım sizlerde istediğiniz film veya dizileri yorumlarda belirtin, biz sizin için yorumlayalım. İyi seyirler 🙂

Harry Potter Felsefe Taşı Filmi Yorumları

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022