Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaYaşamAKBANK'ta Kesinti Sorunu

AKBANK’ta Kesinti Sorunu

6 Temmuz günü başlayan  Türkiye’nin en büyük özel bankalarından olan Akbank’taki sorun hala çözülmüş değil. Peki Akbank’ta yaşanan bu sorunun sebebi ne? Akbank’a siber saldırı mı yapılıyor? AKBANK İşte haberimizin detayları…

AKBANK’ta Kesinti Sorunu

AKBANK müşterileri dün yani 6 Temmuz tarihinden beri hesaplarından herhangi bir işlem gerçekleştiremiyor. Sorunun dün başlaması ve hala çözüme ulaşmaması Akbank müşterilerini mağdur etti. Konuyla ilgili Akbank açıklamalarda bulunsa da müşterileri tatmin edecek ve asıl sorunun söylendiği bir açıklama olmadı.

Akbank yaptığı açıklamada 6 Temmuz tarihinde başlayan sorunun bankanın ana bilgisayarından kaynaklandığını, sorunu çözmek için teknik ekibin çalıştığını ve kesintinin devam ettiğini söyledi. Aynı zamanda bunun kesinlikle bir siber saldırı olmadığının altını çizdi. Bu açıklamadan sonra kullanıcılar sitemlerini etmeye devam etti ve tatmin olmadılar.

Müşterilerin Mağdur Olmaması İçin Alınan Kurallar Var!

Akbank, müşterilerinin mağduriyet yaşamaması için bazı kurallar açıklandı. Bunlar;

→Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.
→Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir. ( İşleyen faiz olursa geri ödenecektir. )
→Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.
→Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022