Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaTeknolojiTelefonun Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Telefonun Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Telefonlar… Hayatımızda bir çok teknolojik ürün var. Fakat hepimizin en çok kullandığı teknolojik ürün kesinlikle telefonlardır. Artık günümüzde telefonlar, bir bilgisayar, bir kamera ve bir çok özelliği sayesinde en çok kullandığımız teknolojik ürünlerdir. Telefonu kullanırken hepimizin yaşadığı sıkıntı ise kesinlikle pil ömrüdür. Peki telefonlarımızın pil ömrünü uzatmak mümkün mü? İşte haberimizin detayları…

Telefonun Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Telefonun pil ömrünü uzatmak ve çabucak şarjının bitmesini engellemek istiyorsanız ilk yapılacak şey kesinlikle arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmak olacaktır. Bunu mauel olarak yapmak istemiyorsanız size Greenify programını önerebiliriz. Bu program çok az güç tüketen ve arka planda çalışan bir programdır. Sizin için arka planda çalışan programları denetliyor ve kullanılmayanları otomatik olarak kapatıyor.

Eğer bir İphone kullanıcıysanız burada yapmanız gereken şey kesinlikle pil sağlını kontrol etmek olmalıdır. Apple Destek Servisleri pil sağlığı %80 ve altında olan piller için mutlaka pilin değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Pil sağlığı kötü bir batarya telefona zarar vereceğinden bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor.

Telefonları güncellerken mutlaka güncellemeleri okuyun. Genelde bir telefona güncelleme geldiği zaman bu daha yeni ve güncel telefonlar için gelen bir düzeltme oluyor. Bu yüzden gelen güncelleme sizin telefonunuz eski ise, telefonunuzu yavaşlatabilir ve pil ömrünü kısaltabilir.

GPS.. Harita uygulamaları ve GPS çok fazla şarj tüketen bir uygulamadır. GPS’in sürekli açık olması yerine, sadece uygulamayı kullanırken seçeneğini seçerek telefonunuzun pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Ekran parlaklığı da pil ömrünü ve tüketimini etkileyen önemli bir faktör. Telefonu kullanırken otomatik parlaklık yerine, seçeceğiniz sabit bir parlaklık ayarı ile telefonunun pil performansını arttırabilirsiniz.

Wifi ve Mobil veriyi aynı anda açık bırakmakta pil ömrünü önemli derecede etkiler. Bu yüzden ikisinden birini kullandığınıza emin olun.

Kullandığınız şarj cihazlarının orjinal olmasına özen gösterin. Kullanacağınız kalitesiz şarjlar pilinize inanılma derecede zarar verebilir. Buda telefonun pil ömrünü ve performansını aşağıya doğru çekecektir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022