Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaTeknolojiApple, Kullanıcıları Güncelleme Konusunda Uyardı

Apple, Kullanıcıları Güncelleme Konusunda Uyardı

Dünya’da en çok kullanılan markalardan biri olan Apple, önemli bir güvenlik açığını saptadı ve bunu kısa bir sürede çözdü. Kullanıcılarının ise bir an önce son güncellemeyi yapmalarını istedi. İşte haberimizin detayları…

Apple, Kullanıcıları Güncelleme Konusunda Uyardı

Apple, Dünya’da en çok kullanılan markalardan biri. Sadece telefon değil bir çok teknolojik üründe Dünya devi. IOS işletim sistemine sahip olan Apple, bir yazılım hatası yada güvenlik açığı olduğu durumlarda çok eski modelleri hariç her model teknolojik ürünü etkilenebiliyor.

Bir araştırmacı, İphon’nun 6s ve üstü model telefonlarında, Mac modellerinde, İPad Air 2 ve üstü modellerinde İPad Mini ve İPad modellerinde bir güvenlik açığına rastladığını Apple’a bildirdi. Bunun üzerine Apple yazılımcıları hızlı bir çalışma ile bu güvenlik açığını kapattı.

14.7.1 Güncellemesini Herkesin Yapması Konusunda Uyardı!

Bu sene yaklaşık 13 güvenlik açığına rastlanan Apple bu güvenlik açıklarını hızlı bir şekilde kapattı. En son çıkan bu güvenlik açığını da kapatan Apple bütün kullanıcılarının 14.7.1 güncellemesini kesinlikle yapmaları gerektiğini söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?