Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamAraba Sattıracak Benzin ve Motorin Zamları Belli Oldu

Araba Sattıracak Benzin ve Motorin Zamları Belli Oldu

Dün Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarına da oldukça sert bir zam haberi geldi. Ülkemizde son zamanlarda gelen benzin ve motorin zamlarıyla zor günler geçiren vatandaşlarımız için neredeyse deyim yerindeyse ‘Araba sattıracak türden bir zam’ bir akaryakıt zammı geliyor. Savaş sonrası benzine ve motorine ne kadar zam gelecek? İşte haberimizin detayları…

Araba Sattıracak Benzin ve Motorin Zamları Belli Oldu

Araba Sattıracak Benzin ve Motorin Zamları Belli Oldu. Maalesef Dünya bugünlerde bir savaşa şahit oluyor. Pandemi sonrası dünya genelinde bir çok üretim problemi var. Bu yüzden sadece ülkemizde değil dünyada bir enflasyon problemi var. Bununla birlikte gelen zamlar artık hayatı yaşamayı oldukça zorlaştırıyor. Bununla birlikte Rusya ve Ukrayna savaşı dün başladı.

Benzin, Motorin, LPG Rekora Koşuyor!

 

Rusya askeri operasyonlarla dün Ukrayna’ya girdi ve savaş resmen başlamış oldu. Rusya’ya baktığımız zaman şuan dünyada en büyük petrol rezervlerine sahip ülkelerden biri konumunda. Savaşla birlikte ülkeler arasında yapılan ticarette bundan etkileniyor. 

Şimdi gelelim benzin ve motorin zamlarına. Dünya genelinde şu an petrol fiyatlarına oldukça sert bir zam geldi. Durum böyle olunca özellikle ülkemizde bunun etkileri çok sert oldu. Son aylarda benzin ve motorine %50’den fazla zam geldi. Arabanın deposun doldurmak oldukça zor bir hale geldi ve şimdi çok sert bir zam daha bu geceden sonra geçerli olacak.

Benzine 1,61 TL ve Motorine 1,51 TL Zam Yapılacak

Araba Sattıracak Benzin ve Motorin Zamları Belli Oldu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bugün yaptığı açıklama ile, petrol ve doğal gaza gelen zamlar sonrası benzine ve motorine ne kadar zam geleceğini açıkladı. Yapılan açıklamada benzine 1.61 TL, motorine 1,51 TL zam yapılacağı açıkladı.

Zamlar Ne Zamandan İtibaren Geçeli Olacak?

Benzine 1,61 TL ve Motorine 1,51 TL yapılan zamlar bu geceden itibaren yani 26 Şubat tarihinden itibaren geçerli olacak. Umarız bu kötü günleri bir an önce atlatırız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022