Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamArkadaşlık Aşka Dönüşebilir mi?

Arkadaşlık Aşka Dönüşebilir mi?

Sizce bir arkadaşlık aşka dönüşebilir mi? Peki bir aşk, arkadaşlığa dönüşebilir mi? Gelin bugün sizlerle bu konu hakkındaki düşüncelerimizi paylaşalım.

Arkadaşlık Aşka Dönüşebilir mi?

Arkadaşlık Aşka Dönüşebilir mi? Aşk… Dünyadaki en güzel duygulardan birisi. Özellikle doğru kişi olduğu zaman hayatınızda, işte o zaman çok güzel bir ömür sizleri bekliyor diyebiliriz. Bugünkü konumuz arkadaşlık aşka geçiş. Bir erkek ve bir kadın arkadaş olabilir. Bu çok normal bir konudur.

Zaman geçtikçe, arkadaş olan bir erkek ile bir kadının birbirlerine karşı duygularının arkadaşlığın üstüne çıkabilmesi de normal bir durumdur. Yıllardır kendilerine arkadaş gözü ile bakan insanların, zamanı geldiği zaman birbirlerini çok iyi tanımları, çok iyi anlamaları ve birbirlerine olan güvenleri arkadaşlıktan aşka dönüşebilir.

Arkadaşlık Aşka Dönüşebilir mi? Sonuçta aşık olacağımız insanı biz seçemeyiz. Kimse kimseyi zorla sevemez yada zorla nefret edemez. Buna karar veren sadece kalbimizdir. Arkadaş olarak tanıştığınız ve arkadaşlık kurduğunuz insana eğer kalbiniz isterse elinizden olmadan aşık olabilirsiniz. Bu bizim elimizde olan bir durum değil ve tabi ki anormal bir durumda değildir. Bu yüzden arkadaşlıkların aşka dönüşmesi de bir o kadar olağan ve sıradan bir durumdur.

Peki sizce Aşk, Arkadaşlığa Dönüşebilir mi?

Bizim buna cevabımız çok net. Hayır… Eski sevgiliden arkadaş olmaz lafı vardır. Kötü algılanmayacaksa eğer bu doğru bir cümledir aslında. Bir zamanlar ona karşı bir şeyler hissettiğiniz, onunla bir şeyler yaşayıp anı biriktirdiğiniz insan ile, sonrasında sanki hiçbir şey olmamış gibi sıradan 2 arkadaş gibi olmak imkansızdır. Aşk vardır yada yoktur. Aşktan, arkadaşlık demek bu ikisinin ortasında durmak demektir. Fakat bunun ortası yoktur. Bir zamanlar aşık olduğunuz insanlara karşı olan duygularınız öldüğü an, o kişiyle arkadaş olmazsınız. Çünkü ona karşı duyguların ölmesi demek, arkadaş sevgisinin bile sizde olmadığı anlamına gelir. Şimdi siz yanıtlayın bu sorunun cevabını, eskiden aşık olduğunuz ve ‘Dünya bir yana sen bir yana’ dediğiniz insana karşı duygulanır öldüğü zaman, onunla arkadaş kalabilir misiniz? 

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022