Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaYaşamAşılar Omicron Varyantına Karşı Ne Kadar Koruyor?

Aşılar Omicron Varyantına Karşı Ne Kadar Koruyor?

Omicron varyantı sonrası aşıların ne kadar koruyup korumadığı konusunda araştırmalar başladı. Aşılar yeni varyanta karşı ne kadar etkili? Omicron varyantı için yeni bir aşı çıkacak? Piyasadaki aşılar için bir güncelleme yapılacak mı? İşte haberimizin detayları…

Aşılar Omicron Varyantına Karşı Ne Kadar Koruyor?

Virüsün ilk mutasyonlu zamanlarında her zaman aşıların bu varyantlara karşı ne kadar koruma sağlandığı tartışılmıştı. Özellikle Delta Varyantı sonrası yapılan araştırmalar sonunda mRNA aşısı olan Biontech aşısının korumasının devam ettiği gözlemlenmişti. Yeni virüs için ise aynı şeyleri söylemek şuan için çok zor. Omicron varyantı için çalışmalar devam ediyor.

Piyasada bulunan ve uygulanan aşıların ne kadar etkili olduğu konularında araştırmalar sürüyor. Şuan için yeni bir ilaç veya aşı söz konusu değil. Araştırmalar sonucunda aşıların ne kadar koruduğu ve piyasada bulunan aşıların güncellemeye ihtiyaç duyulup duyulmayacağı belli olacak.

Biontech Bu Konu Hakkında Açıklama Yaptı

Biontech firması yaptığı açıklamada yaklaşık 3 ay boyunca yeni varyant olan Omicron varyantı için çalışmalar yapacağını. Aşının bu virüse karşı ne kadar koruma sağladığını ve gerekirse aşı üzerinde güncellemeler yapılacağını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022