Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaEğitimDestekleme Kurs Başvuruları Yarın Bitiyor!

Destekleme Kurs Başvuruları Yarın Bitiyor!

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) açıkladı Destekleme Kurslarındaki değişikliklerden sonra başvurular başlamıştı. Başvurular için sadece bir gün kaldı. Destekleme Kurs başvuruları nereden nasıl yapılır? Hangi sınıflar Destekleme kurslarına başvuru yapabilecek? İşte haberimizin detayları…

Destekleme Kurs Başvuruları Yarın Bitiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere destek amaçlı ücretsiz bir şekilde, Destekleme ve Yerleştirme Kursları veriyor. Bu sene verilecek olan Destekleme ve Yerleştirme Kursları için ise Bakanlık yeni kararlar aldıklarını duyurmuştu. Yıllık açılan kursların Eylül ayında, yaz dönemi için açılan kursların ise Temmuz ayının ilk haftasında başlatılacağı duyurulmuştu.

Yardımcı Kaynak Desteğine Nasıl Ulaşabilirim?

Bu sene yapılacak olan Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına 2 sınıf daha eklendi. Bunlar 6. ve 10. sınıflar oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, 8. ve 12. sınıf normal örgün, açık ortaöğretim mezunu öğrencinin katıldığı Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına bu sene 6. ve 10. sınıfları da ekledi.

Destekleme ve Yerleştirme Kurslarını Başvuruları İçin Yarın Son Gün

Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına başvuru yapmak isteyen adaylar odsgm.meb.gov.tr adresinden başvurularını yapabilir. Destekleme kursları için son başvuru günü 29 Kasım. Destekleme ve yerleştirme kurslarına katılmak isteyen öğrenciler 29 Kasım gecesine kadar başvurularını yapmak zorundalar.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?