Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamBir Hayvan Kafası Olmadan Yaşayabilir mi?

Bir Hayvan Kafası Olmadan Yaşayabilir mi?

Bir hayvan kafası olmadan yaşayabilir mi? Bugün sizlere kafası olmayan yaşayan Horoz Mike’in hikayesini anlatacağız. İşte yazımızın detayları…

Bir Hayvan Kafası Olmadan Yaşayabilir mi?

Bir Hayvan Kafası Olmadan Yaşayabilir mi? Bir hayvan yada bir canlı kafası olmadan yaşayabilir mi? Şuan bu yazıyı okuyan okuyucularımız “Tabi ki yaşayamaz.” demiştir. Normal olan cevapta budur zaten. Fakat bu sefer çok ilginç bir olay ile karşı karşıyayız. Sizce bir horoz kafası olmadan yaşayabilir mi? Tabi ki yaşayamaz. Fakat Horoz Mike bu cevaba hayır dercesine yaşadı. İşte Horoz Mike’in hikayesi.

Olay 1945 yılında yaşandı. Lloyd Olsen adından birisi horozlarından bir tanesini kesmek istedi. Aralarından ise Horoz Mike’ı seçti. Sonrasında baltasını aldı ve Horoz Mike’in kafasını kesti. Normalde olması gereken şey horozun ölmesidir öyle değil mi? Ama Mike ölmek yerine tam tersi sahibinin elinden fırladı ve kafası olmamasına rağmen etrafta koşuşturdu. Lloyd Olsen önce ne olduğunu anlamadı. Fakat Horoz Mike’in kafasının olmadığı halde yaşadığını gördü. Horoz Mike hiçbir şey olmamış gibi etrafta dolaşıyordu. Peki ne kadar sürdü bu 1 dakika mı? 10 dakika mı? Tam 2 yıl…

Bir Hayvan Kafası Olmadan Yaşayabilir mi?

Lloyd Olsen Horoz Mike’in kafasını keserken şans eseri şah damarını ve hayati damarları es geçip sadece kafasını uçurmuştu. Şimdi diyeceksiniz ki kanamadan ölmesi gerekiyordu diye. Fakat yine enteresan bir şey oldu ve bir pıhtı kanayan damarı tıkadı ve kanamayı durdurdu. Bu yüzden Horoz Mike’in hayati fonksiyonları (kalp atışı, nefes alıp verme) çalışmaya devam etti.

Mike garip bir şekilde normal bir şekilde hayatına devam edebildi. Fakat tabi ki gagası olmadığı için beslemeyi sahibi Lloyd Olsen şırınga ile ona yemek vererek yapıyordu. Horoz Mike bu şekilde tam 2 yıl yaşadı. 2 yıl sonunda nefes borusuna bir mısır takıldı ve bu şekilde öldü. 

Ne garip hayat öyle değil mi? Kafası uçuyor fakat olması gereken her şey olup horoz hayatta kalmaya devam ediyor. Peki sizce bu şans mı yoksa kader mi?

Kaynak = Evrim Ağacı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022