Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimCovid-19 Olduğumuz Günler Devamsızlıktan Sayılacak mı?

Covid-19 Olduğumuz Günler Devamsızlıktan Sayılacak mı?

Covid-19 olduğumuz günler devamsızlıktan sayılacak mı? Kovid-19 olduğumuz günler devamsızlıktan sayılacak mı? İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde hangi durumlarda okula gelmediğimiz günler devamsızlıktan sayılmayacak? İşte haberimiz detayları…

Covid-19 Olduğumuz Günler Devamsızlıktan Sayılacak mı?

İlkokul, ortaokul ve liselerde 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül günü başlamıştı ve o zamandan şimdiye 4 haftayı geride bıraktık 5. haftanın içindeyiz. Üniversitelerde ise şuan için ikinci haftanın içindeyiz. Okullar yüz yüze devam ederken öğrencilerin hepsi Covid-19 olma durumunda devamsızlık haklarının gidip gitmeyeceğini merak ediyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilkokul, ortaokul ve lise öğrenciler için, eğer öğrencide herhangi bir hastalık belirtisi olursa onun eve gönderileceğini söylemişti. Böyle durumlarda veya Kovid-19 olma durumunda, bu sebepten eve yollanan hiç kimsenin devamsızlık hakkı gitmeyecek ve devamsızlıktan sayılmayacak.

Üniversiteler Bu Konu İlgili Henüz Bir Açıklama Yapmadı

Bir üniversite öğrencisi Covid-19 olursa, okula gelmediği günler devamsızlıktan sayılacak mı yoksa sayılmayacak mı konusu henüz netlik kazanmadı. Bu konuda üniversitelerin açıklama yapmasını bekliyoruz. Bu konu ile ilgili bir açıklama geldiği zaman sizlerle paylaşacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022