Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimDestekleme Kurslarına Hangi Sınıflar Katılacak?

Destekleme Kurslarına Hangi Sınıflar Katılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yerleştirme Kursları için geçtiğimiz hafta yeni kararlar aldıklarını duyurmuşlardı. Yeni alınan kararlar içinde Destekleme Kurslarına eklenen yeni sınıflarda olduğu söylenmişti. Peki Destekleme Kurslarına hangi sınıflar başvuru yapabilecek? İşte haberimizin detayları…

Destekleme Kurslarına Hangi Sınıflar Katılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere destek amaçlı ücretsiz bir şekilde, Destekleme ve Yerleştirme Kursları veriyor. Bu sene verilecek olan Destekleme ve Yerleştirme Kursları için ise Bakanlık yeni kararlar aldıklarını duyurmuştu. Yıllık açılan kursların Eylül ayında, yaz dönemi için açılan kursların ise Temmuz ayının ilk haftasında başlatılacağı duyurulmuştu.

Yardımcı Kaynak Desteğine Nasıl Ulaşabilirim?

Bu sene yapılacak olan Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına 2 sınıf daha eklendi. Bunlar 6. ve 10. sınıflar oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, 8. ve 12. sınıf normal örgün, açık ortaöğretim mezunu öğrencinin katıldığı Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına bu sene 6. ve 10. sınıfları da ekledi.

Destekleme ve Yerleştirme Kurslarını Başvuruları İçin Yarın Son Gün

Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına başvuru yapmak isteyen adaylar odsgm.meb.gov.tr adresinden başvurularını yapabilir. Destekleme kursları için son başvuru günü 29 Kasım. Destekleme ve yerleştirme kurslarına katılmak isteyen öğrenciler 29 Kasım gecesine kadar başvurularını yapmak zorundalar.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022