Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimDGS Ek Tercih Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

DGS Ek Tercih Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları dün açıklanmıştı. Peki ek tercih yerleştirme sonuçları sonrası üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? Ek tercih ile kazananlar e-kayıt yaptırabilir mi? İşte haberimizin detayları…

DGS Ek Tercih Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları dün öğleden sonra açıklanmıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün DGS ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile duyurmuştu. Halen DGS ek tercih sonucuna bakmayan adaylar varsa ÖSYM Sonuç Açıklama sisteminden sonucuna ulaşabilir.

DGS ek tercih yerleştirme sonuçlarından sonra gözler tabi ki üniversite kayıtlarına döndü. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, geçtiğimiz günlerde YKS ikinci ek tercih yerleştirme sonuçları sonrası 26 Ekim günü üniversite kayıtlarının başladığını söylemişti. Şuan için YKS ikinci ek tercih sonuçları sonrası üniversiteye yerleşen adayların elektronik ve normal kayıtları devam ediyor.

DGS Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları Sonrası Üniversite Kayıt Tarihleri Belli Olmadı

YKS ikinci ek tercih sonuçları sonrası devam eden elektronik kayıtları 1 Kasım’a kadar devam edecek. DGS ek tercih sonuçlarına göre üniversite kazanan adayların ise ne zaman üniversitelere kayıt yaptıracakları konusunda bir açıklama gelmedi. Tarihler belli olduğu an sitemizde son dakika gelişmesi olarak bulabileceksiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022