Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimDGS Ek Tercihler Ne Zaman Başlayacak 2021

DGS Ek Tercihler Ne Zaman Başlayacak 2021

DGS Ek Tercihler Ne Zaman Başlayacak 2021. DGS ek tercih günleri için gün verildi mi? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) DGS ek tercih günleri için açıklama yaptı mı? İşte haberimizin detayları…

DGS Ek Tercihler Ne Zaman Başlayacak 2021

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçları 14 Eylül günü açıklanmıştı. Kazanamayan veya tercih günlerini kaçıran öğrenciler için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her sınavda olduğu gibi bu sınavda da ek tercih hakkı sunuyor. Yaklaşık 400 bin kişinin girdiği ve binlerce adayın tercih yaptığı DGS için şimdi adaylar ek tercih günlerini bekliyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihleri için henüz bir gün vermedi ve açıklama yapmadı. Üniversiteler en geç 1 haftaya kadar eğitimlerine başlıyor. Bu yüzden DGS ile üniversiteye gidecek olan öğrenciler tedirgin. Dersten geri kalma, ev bulamama, yurt sorunu gibi bir çok korktukları şey var. Peki DGS ek tercihleri tahminen ne zaman başlar ve ne zaman sonuçlanır?

YKS Ek Tercih Sonuçları Sonrası DGS Ek Tercih Günleri Başlayacaktır

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her sene olduğu gibi bu senede Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih sonuçları sonrası DGS ek tercih günlerini başlatacaktır. YKS ek tercih günleri 3 gün sürmüştü ve yüksek ihtimalle DGS ek tercih günleri de üç gün sürecek. Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen YKS ek tercih sonuçları sonrası en fazla 2 gün içinde DGS ek tercihleri de başlayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022