Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimOrtaokul ve Liselerde Devamsızlık Hakkı Kaç Gün?

Ortaokul ve Liselerde Devamsızlık Hakkı Kaç Gün?

Ortaokul ve liselerde devamsızlık hakkı kaç gün? Ortaokulda devamsızlık hakkı kaç gün? Liselerde devamsızlık hakkı kaç gün? Devamsızlık Hakkı Kaç Gün 2021. 6 Eylül günü başlayan yüz yüze eğitim sonrası ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri devamsızlığın kaç gün olduğunu merak ediyorlar. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere kaç gün devamsızlık hakkı verdi? Kovid-19’ken okula gelemediğimiz zamanlar devamsızlıktan sayılır mı? İşte haberimizin detayları…

Devamsızlık Hakkı Kaç Gün 2021

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül günü yüz yüze olarak ve tam zamanlı başladı. Okulun ilk haftası başarılı bir şekilde tamamlanmışken öğrenciler okuldaki devamsızlık haklarını merak etmeye başladılar. Ortaokul ve lise öğrencileri için tanına devamsızlık hakları geçen sene olan ile aynı. Yani ortaokul öğrencileri 20 gün devamsızlık hakkına sahip. 20 günü devamsızlığı geçen öğrenciler ise Öğretmen Kurulu’nu kararına göre geçebilecek.

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Liseliler için ise toplamda 30 günlük devamsızlık hakkı buluyor. 10 gün özürsüz devamsızlık hakkı bulunan liseliler, 20 gün özürlü bir şekilde devamsızlık hakkı bulunuyor. Bu günü aşan öğrenciler ise otomatik olarak sınıf kalıyor. Peki Kovid-19 oldum ve evde kalmam gerekti. Evde kaldığım günlerin devamsızlıktan sayılacak mı?

Kovid-19’ken Okula Gelemediğimiz Zamanlar Devamsızlıktan Sayılır Mı?

Aslında bu sorunun tam bir cevabı yok. Fakat okullardan öğrendiğimiz bilgilere göre hayır sayılmayacak. Bir öğrencinin ateşi varsa veya Kovid-19 belirtilerinden bir tanesine sahip olduğu için evde dinleniyorsa bu onun devamsızlık hakkını götürmeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bir sınıfta iki Kovid-19 vakası çıkar ise o sınıftaki öğretmen ve öğrencilerin hepsini temaslı sayıp 14 gün eve yollayacaklarını söylemişti. Kural böyle olunca, eve yollanan öğrencilerin 14 gün evde kalmaları devamsızlıklarına işlenmeyecek ve devamsızlık hakları sürecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022