Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimEk Tercih Ücretini Yatırmazsak Ne Olur?

Ek Tercih Ücretini Yatırmazsak Ne Olur?

Ek tercih ücretini yatırmazsak ne olur? Geçtiğimiz günlerde sona eren Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ve bu günlerde devam eden Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri için belirlenen ek tercih ücretini yatırmayanların tercihleri ne olacak? İşte haberimizin detayları…

Ek Tercih Ücretini Yatırmazsak Ne Olur?

Geçtiğimiz günlerde Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih günleri sona ermişti. YKS ikinci ek tercihlerini yapan adaylar ek tercih ücretini yatırmak zorundalardı. Aynı kural Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih ücreti içinde geçerli. Bu sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) her iki sınav için ek tercih ücretini 25 Türk Lirası olarak belirledi.

DGS Ek Tercih Ücreti Nasıl Yatırılır?

Yani Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercihlerini yapan öğrenci 25 TL yatırmak zorunda. Ola ki ek tercih ücretini yatırmazsak ne olur? Eğer YKS veya DGS sınavlarının ek tercih ücretlerini yatırmadıysanız veya yatırmayacaksanız yaptığın tercihlerin hiçbirini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) işleme almaz. Yani yaptığınız tercihler geçersiz sayılır.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Tercih Günleri Ne Zaman Sona Eriyor?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri geçtiğimiz günlerde 15 Ekim günü başlamıştı. 15 Ekim günü başlayan ek tercih günleri 21 Ekim günü sona eriyor. DGS ek tercihi ile bir üniversiteye yerleşme hayali kuran adaylar, 21 Ekim gecesine kadar tercihlerini ÖSYM’ ye  bildirip ek tercih ücretini yatırmalılar.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022