Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaTeknolojiİntel Ekran Kartları AMD ve NVDIA'yı Geçebilecek mi?

İntel Ekran Kartları AMD ve NVDIA’yı Geçebilecek mi?

İntel Ekran Kartları AMD ve NVDIA’yı Geçebilecek mi? Piyasadaki en güçlü ekran kartları olan NVIDIA VE AMD Ekran Kartlarına rakip olmayı hedefleyen Intel yeni ekran kartı olan ARC Serisi ekran kartlarını tanıttı. Peki bu ekran kartları ne kadar güçlü ve hangi teknolojiye sahip olacak? Ne zaman satışları başlayacak? Fiyatları nasıl olacak? İşte haberimizin detayları…

İntel Ekran Kartları AMD ve NVDIA’yı Geçebilecek mi?

İntel Ekran Kartları AMD ve NVDIA’yı Geçebilecek mi? Intel’in işlemci konusundaki başarısı ve performansı tartışmaya kapalı diyebiliriz. Piyasadaki en iyi işlemciler Intel ve AMD markalarına ait. Intel genel olarak dahili grafik kartları kullanırken şimdi ise ekran kartı piyasasına girmeyi planlıyor. Piyasada NVIDIA VE AMD Ekran Kartlarının bilmeyen yoktur. Şimdi ise onlara rakip olan Intel ARC ekran kartları geliyor.

İntel uzun zamandır kendi tasarladığı ve teknolojisi kendisine ait ARC ekran kartları için hazırlık yapıyor. ARC ekran kartları ile İntel NVDIA ve AMD markalarına rakip olmayı planlıyor. Fakat bu konuda işi gerçekten zor. NVDIA nın yüksek performansın yanında aynı zamanda kullandığı yapay zeka teknolojisi ile ekran kartlarının performansı çok farklı bir yere taşındı.

İntel Ekran Kartları AMD ve NVDIA'yı Geçebilecek mi?

Bu konuda AMD’de çalışmalarını sürdürürken özellikle yapay zeka konusunda NVDIA’ya yaklaştı diyebiliriz. AMD özellikle fiyat performans yönü ile ortaya çıkan ekran kartları üretiyor.

Şimdi gelelim İntelin çıkaracağı ARC ekran kartlarına. Öncelikle İntel ARC ekran kartlarını ilk olarak dizüstü bilgisayarlarda çıkaracağını duyurdu. Sonrasında ise diğer modellere ve ofis bilgisayarlarında kullanacağını söyledi. 

Yapılan ilk açıklamalar ve kağıt üzerinde ekran kartının testlerine baktığımız zaman şu an için ARC ekran kartlarının en iyisi NVDIA RTX 3070 Ti gücünde diyebiliriz. Buradaki performans şimdilik yeterli olacaktır fakat burada ki farkı fiyat ve yapay zeka teknolojisi getirecektir.

Intel ARC ekran kartlarında yapay zeka desteğinin olacağını ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Özellikle ülkemizde bu ekran kartlarının tutması için yapay zekanın ve fiyatlarının makul olması büyük önem taşıyor. Ekran kartları piyasaya sürüldüğü zaman hep birlikte fiyatlarını ve buna oranla performanslarını görmüş olacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022