Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitimTelafi Eğitimine Hangi Sınıflar Katılacak?

Telafi Eğitimine Hangi Sınıflar Katılacak?

2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Senesinin sonuna gelirken karneler dağıtıldı ve gözler telafi eğitimine döndü. Milyonlarca öğrencinin merak ettiği telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Telafi eğitimine hangi sınıflar katılacak? Telafi eğitiminde hangi konular işlenecek? İşte haberimizin detayları…

Telafi Eğitimine Hangi Sınıflar Katılacak?

Telafi eğitimi için günler yaklaşırken milyonlarca öğrencinin aklında bir çok soru işareti oluştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ”Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; fiziksel, duygusal, sosyal ve akademik alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak.” dedi. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitiminde gönüllülük esas alınarak yapılacağını söyledi. Yani telafi eğitimine katılmak zorunlu değil.

Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Genel Müdürü Ömer İnan’da bir açıklama yaptı. İnan yaptığı açıklamada telafi programının bir çok öğrenci ve öğretmen için sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklere imkan hazırladığını söyledi. Aynı zamanda yapılan açıklamaya göre telafi eğitiminde bu senenin konuları genel olarak işlenecek ve gelecek senin konularında da söz edilecek. Yani hem bu sene hem de seneye için oldukça güzel çalışmalar telafi eğitiminde bizleri bekliyor.

Telafi Eğitimine Katılmak İçin Başvurular Başladı!

Telafi eğitimine katılmak isteyenler telafidebendevarim.meb.gov.t adresinden başvurularını yapabilir. Telafide Bende Varım adresine erişmek isteyen öğrenciler buradan linke tıklayıp erişebilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022