Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana Sayfaİngilizce Essayİngilizce Öğrenmenin Etkileri Essay

İngilizce Öğrenmenin Etkileri Essay

İngilizce Öğrenmenin Etkileri Essay. Sizler için İngilizce Öğrenmenin Etkileri ile ilgili Essay çalışması yaptık. Effect Of Learning English, İngilizce Öğrenmenin Etkileri, Essay, Effect Essay, Effect Essay örneği. Bu yazımızın İngilizcesine ulaşmak için = Effects Of Learning English

İngilizce Öğrenmenin Etkileri (EFFECTS OF LEARNING ENGLISH)

İngilizce Öğrenmenin Etkileri Essay. Dünyada birçok ülke ve dil var. İngilizce bu dillerin en yaygın olanlarından biridir. İngilizce bilmek mayıs alanlarında size avantaj sağlar. İngilizce öğrenmenin çeşitli etkileri olduğu düşünülse de; eğitim , iş ve iletişim en yaygın olarak görünmektedir.

Birinci konu eğitim. Öğrenciyseniz, geleceğiniz ile ilgili birçok hayaliniz var. Hayallerinizden biri yurtdışında okumak olabilir. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazıları İngilizce eğitimi sunmaktadır. Bunlardan birine gitmek için İngilizce öğrenmeli veya gittiğinizde daha kolay adapte olmalısınız. Üstelik İngilizce öğrendikten sonra yeni bir dil öğrenmek isteyebilir veya öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. İngilizce bildiğiniz için yeni bir dil öğrenmek sizin için zor olmayacak. Örneğin; Departmanınız için Almanca öğrenmeniz gerekiyor, kolayca yapabilirsiniz. Bazı Almanca kelimeleri İngilizce ile ilişkilendirebilirsiniz. Sonuç olarak, İngilizce öğrenmek eğitiminize katkı sağlayacaktır.

İkinci konu ise iletişim kolaylığı. Dil, iletişim için önemli bir faktördür. Örneğin; yeni insanlarla tanışabilirsin. İngilizce öğrendikten sonraki aşama bu dili kullanan kişileri bulmaktır. Mesela dünyanın sonundan senin gibi İngilizce öğrenen insanlarla tanışabilir ve onlardan yeni şeyler öğrenebilirsin. Üstelik farklı yerleri veya ülkeleri gezmeyi seviyorsanız şanslısınız. Çünkü İngilizce öğreniyorsan, seyahat etme özgürlüğüne sahip olacaksın ve yurt dışına gidebilirsin. Gibi ; İngiltere, İtalya, Frane, Almanca. Bu ülkelerin resmi dilini bilmeseniz bile İngilizce konuşabilirsiniz. Kısacası İngilizce bilmek iletişiminizi kolaylaştırır.

Üçüncü konu iş. Bilindiği gibi sadece üniversite mezunu olmak iş bulmak için yeterli değildir. Örneğin; Eğer mezunsanız ve bir an önce çalışma hayatına başlamak istiyorsanız, İngilizce öğrendiğinizde iş bulmanız daha kolay olacaktır. İş için bir şirkete başvurduğunuzda sizi diğerlerinin önüne geçirecektir. Ayrıca çoğu büyük firma yurtdışındaki firmalarla ihracat ve ithalat yapmaktadır. Bu şirketlerden birinde çalışıyorsanız, işinizde başarılı bir şekilde yükselebilirsiniz. Örneğin ; bir toplantınız olduğunda kendinizi daha güvenle ifade edebilir ve onları etkileyebilirsiniz. Sizden bir sunum istediklerinde başarılı bir şekilde sunabilirsiniz ve patronunuzdan söz alabilirsiniz. Sonuç olarak, İngilizce öğrendiğinizde iş dünyasında diğerlerinden önde olursunuz.

Sonuç olarak, İngilizce öğrenmek hayatınıza birçok avantaj katar. Bu avantajlar sayesinde istediğinizi seçme şansınız artar. İstediğiniz mesleği veya eğitimi seçebilir, istediğiniz kişilerle kolayca iletişim kurabilirsiniz. İngilizce öğrenmeyi düşünmüyorsanız bu düşünceden vazgeçip hemen bir kursa başlamalısınız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022