Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnstagramımızı Güvenli Hale Nasıl Getirebiliriz?

İnstagramımızı Güvenli Hale Nasıl Getirebiliriz?

İnstagram Dünya’da en çok kullanılan sosyal medyaların başında gelen bir uygulama. Neredeyse herkes bir instagram adresine sahip. Bu kadar çok kullanılan bir uygulama için İnstagram önlemler alsa da hesabınızın güvenliği sizin sorumluluğunuzda oluyor. Peki İnstagram hesabımızı nasıl koruyabiliriz? İnstagrammızı daha güvenli bir hale nasıl getirebiliriz? İnstagramımızı güvenlik açısından nasıl kullanmalıyız? İşte haberimizin detayları…

İnstagramımızı Güvenli Hale Nasıl Getirebiliriz?

Şifre Belirleme

Öncelikle şifrenizi belirlerken basit ve herkesin kullandığı şifrelerden kaçının. Ardı ardına gelen sayı ve rakamlar oluşan şifreler hesabınız için risk teşkil eder. Yapılan araştırmaya göre insanların çoğunluğu sosyal medya hesabını kullanırken şifrelerini ardışık rakam ve sayılardan oluştur. Buda hesabın çalınma riskini arttırıyor. Bu yüzden şifre oluştururken, büyük-küçük harf, rakam, noktalama işaretleri içeren bir şifre oluşturmaya özen gösterin.

İki Faktörlü Doğrulama

İnstagram’da ayarlarda güvenliğe geldiğiniz zaman iki faktörlü doğrulama seçeneğini görmüşsünüzdür. Bu seçenek, İnstagram hesabınıza girerken telefonunuza onay kodu gelmesini sağlayacaktır ve onay kodunu girmeden hesabınıza giriş asla yapılmayacaktır. Bu yüzden iki faktörlü doğrulama seçeneğini kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Gelen Her Linke Tıklamayın

Şimdi hesap çalmada en çok moda olan olay tam olarak bu. İnsanlara link atarak ”Kanka bu sen misin?”, ”Buna mutlaka bakmalısın.”, ”Para kazanmak ister misin?”… gibi yazılar geldiği zaman, arkadaşınızdan dahi olsa bu mesaj linke hemen tıklamayın. Öncelikle bu gelen mesajın arkadaşınız tarafından atıldığından emin olun. Bunu o arkadaşınızı arayarak yada mesaj atarak teyit edebilirsiniz.

Security Checkup Özelliği

İnstagramın bugün sunduğu Security Checkup özelliği ile İnstagram daha da güvenli hale gelmiş oldu. Bu eklenti ile profiline kimin giriş yaptığını, hangi cihazlardan giriş yapıldığını, e-posta, telefon numarası gibi bir çok özelliğe erişime sahip olacaksınız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022