Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşamMichael Jackson'ın Öne Eğilirken Yaptığı Hareket Gerçek mi?

Michael Jackson’ın Öne Eğilirken Yaptığı Hareket Gerçek mi?

Michael Jackson’ın öne eğilirken yaptığı hareket gerçek mi? Michael Jackson’ın bir konser videosuna denk geldiyseniz eğer mutlaka ekibiyle birlikte öne doğru eğildiğini fakat garip bir şekilde düşmediğini görürsünüz. Peki sizce bu hareket gerçek mi yoksa bir hilesi var mı? İşte yazımızın detayları…

Michael Jackson’ın Öne Eğilirken Yaptığı Hareket Gerçek mi?

Michael Jackson’ın Öne Eğilirken Yaptığı Hareket Gerçek mi? Michael Jackson’ın yaptığı öne eğilme hareketini neredeyse herkes bir kere izlemiştir. Sonrasında o hareketi her izleyen gibi sizlerde evde yapmaya çalışmışsınızdır fakat başaramamışsınızdır.

Bu sizin beceriksiz veya hareketin çok zor olduğu anlamına gelmiyor. Veya hareketi çok çalışıp en sonda başarabileceğiniz anlamına. Bu hareket fiziksel olarak baktığımız zaman zaten yasalara aykırı bir hareket. 

Yani bu hareketi ne kadar çalışırsanız çalışın hilesini bilmeden asla yapamazsınız. Evet okuduğunuz gibi, bu hareketin bir hilesi var. Çünkü hiçbir fizik yasası böyle bir hareketi kabul etmez ve yerçekimini yenemezsiniz.

Michael Jackson'ın Öne Eğilirken Yaptığı Hareket Gerçek mi?

Her şeyin bir ağırlık merkezi vardır. Sadece canlılar değil, cansız olan cisimlerin bile. Bu cisim veya canlı, ağırlık merkezinin iz düşümünden dışarı çıktığı an dengede kalamaz ve yer çekimine yenik düşer. Yani bir cismin veya canlının ayakta durabilmesi onun ağırlık merkezinin iz düşümü ile alakalıdır. 

Yani siz eğildiğiniz zaman aslında farkında olmadan iz düşümünüzün içinde kalıyorsunuz ve bu şekilde devrilmiyorsunuz. Fakat ağırlık merkeziniz bu iz düşümün dışına çıkarsa yer çekimine yenik düşersiniz ve devrilirsiniz.

Bu bilgilere bakacak olursak Michael Jackson’ın sahne gösterilinde yaptığı o hareket gerçek bir hareket değil. Gerçek bir yetenek. Michael Jackson kendi bulduğu ve patenti aldığı ayakkabı ile o hareketi ekibi gerçekleştiriyor. O ayakkabının altında V şeklinde bir oyuk var ve yerde bizim görmediğimiz noktalarda çiviler oluyor. Ki fark etmişsinizdir Michael Jackson o hareketi her zaman bir köşeye doğru ilerleyip o şekilde yapıyor. Michael Jackson ekibi ile o çivilerin olduğu yerlere gidip ayakkabılarında V şeklinde bulunan oyuğu o çivilere denk getirip kendini o noktaya sabitliyor ve ileri doğru eğiliyor. Çiviler ayakkabıyı sabitlediği için kendisi ve ekibi düşmeden o inanılmaz hareketi yapabiliyor.

Yani Michael Jackson fiziksel yasaları yenmiyor, sadece kendi zekası ile buna bir çözüm bulup daha sonra bir dayanak ile bu hareketi başarabiliyor.

Kaynak= Evrim Ağacı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022