Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiiOS 15 ile Neler Değişti?

iOS 15 ile Neler Değişti?

iOS 15 ile neler değişti? iOS 15 ne zaman indirilmeye başlanacak? iOS 15 hangi iPhone modellerine gelecek? İşte haberimizin detayları…

iOS 15 ile Neler Değişti?

Öncelikle iOS 15’in şuan çıktığını ve uyumlu bütün telefonlarda yazılım güncelleme kısmından ulaşıp indirebilirsiniz. Toplamda 3.2 GB bir indirme olan iOS 15 şuan uyumlu bütün iPhone modellerinde kullanıma hazır. Hangi iPhone cihazlarına geldi diye soracak olursanız eğer iOS 15, iPhone 6s ve üstü bütün iPhone modellerinde indirilebilecek. Yıllar önce çıkmış iPhone 6s bile iOS 15 güncellemesi alması Apple kullanıcıları tarafından beklenmedik fakat güzel bir hareket olarak yorumlandı.

iOS 15 ile neler değişti sorusuna gelecek olursak eğer, tema konusunda çok büyük değişiklikler olmasa da Apple telefonlarında kullandığı yapay zekayı iOS 15 ile çok daha fazla kullanmaya başlayacak diyebiliriz.

Face Time

Face Time ile görüşme yaparken dışardaki sesler engellenecek ve sanki konuşanla aynı oda da konuşuyormuşçasına bir his yaratacak. Konuşan kişinin konumu sizin telefon ekranınızda bir ikon olarak çıkarak görüntülü konuşmayı Apple çok farklı bir boyuta taşımayı planlıyor. Aynı zamanda artık görüntülü konuştuğunuz kişiyle ekran paylaşımı özelliği geliyor. Bununla birlikte görüntülü konuşurken karşınızdakine telefonunuzdan bir şeyleri rahat bir şekilde gösterme şansınız olacak.

En detaylı değişiklikler Face Time’da yapıldı diyebiliriz. Bununla birlikte tabi ki temada ufak tefek değişikliklerde var. Fotoğraflar ve bildirim ikonları değişecek. Gelen mesajlar kişiye göre listelenecek ve daha düzenli olarak size gönderilecek. Kısacası bildirimlerin özeti sizin için hazırlanıp size sunulacak. Yapay zeka sayesinde gereksiz gördüğü bildirimleri sessize alacak ve bu şekilde rahatsız olmanız engellenecek. Fotoğraflar için ise kolaj özelliği geliyor. Fotoğraflar hem normal galeride hem de Apple News’te olacak.

Haritalar ve Hava durumları için 3D modelleme geliyor. Uygulamanın tasarımı değişmesiyle birlikte Apple Harita ve Hava durumları içinde farklı ve daha anlaşılır şekilde bir uygulama yapmayı hedefliyor.

Detaylı iOS 15 Güncellemesi Alacak Modeller

  • iPhone 6s ve 6s Plus
  • iPhone 7 ve 7 Plus
  • iPhone SE (2016 Model)
  • iPhone 8 ve 8 Plus
  • iPhone X Serisi
  • iPhone 11 Serisi
  • iPhone SE (2020 Model)
  • iPhone 12 Serisi
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022