Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaTeknolojiKasan Android Telefonlar İçin Çözümler

Kasan Android Telefonlar İçin Çözümler

Günümüzde bir çok telefon modeli. Bunlar Android ve IOS olmak üzere 2 farklı kullanıcı kitlesine hitap ediyor. IOS tarafına baktığımız zaman, IOS işletim sistemine sahip telefonlarda çok fazla kasma sorunu olmuyor. Bu yüzden bugün sizlere Android kullanıcılarına özel çözümler sunacağız.

Kasan Android Telefonlar İçin Çözümler

Ülkemizdeki telefon fiyatlarını herkes biliyor. Şuan ülkemizde ucuz diyebileceğimiz bir telefon bulunmuyor. Uygun modelli telefonlarda da eski işlemciler kullanıldığı için belli bir zaman sonra kasmalar oluyor. Bu kasmaların önüne geçip, telefonu hızlandırmak için ise çözüm yolları tabi ki var.

Kasan Android Telefonlar İçin Çözümler

Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak : Android işletim sisteminde siz bir işlem yaparken arkandan bir çok kullanmadığınız ve gereksiz yere pil tüken uygulamalar çalışıyor. Bu yüzden bir uygulamayı kullandıktan sonra onun arka planda çalıp çalışmadığını mutlaka kontrol edin. Çalışıyor ise onu mutlaka kapatın.

Ön bellek temizleme : Bizler bir internet sitesine girdiğimiz zaman bizim elimizde olmadan telefonlar birçok gereksiz belge indirir ve bunları muhafaza eder. Bununla birlikte bir uygulama indirip kullanıp ve daha sonra bu programı sildiğimiz zaman o programın kalıntıları telefonda kalır. Bu yüzden telefonun ön belliğini sürekli temizleyin.

Telefonunuzu güncel tutun : Telefona gelen güncellemeler telefonunuzu tam gücünde ve tam performansında çalışmasına olanak sağlar. Bu yüzden telefonunuza gelen güncellemeleri sürekli kontrol edin ve telefonunuzu güncel tutun.

Lite uygulama kullanın : Günümüzde artık bir çok uygulamanın Lite versiyonu bulunuyor. Lite versiyonlu uygulamalar telefonunuzda daha az güç tüketir. Buda telefonu ve uygulamayı kullanırken daha az kasmaya sebep olur. Lite uygulama kullanmaya özen gösterin.

Kullanmadığınız uygulamaları silin : Telefonunuza yükleyip sadece birkaç defa kullandığınız hatta hiç açmadığınız uygulamalar varsa onları silin. Böylelikle telefonunuzun ramı daha az kullanılmış olacak ve telefonunuz daha rahat çalışacak.

Pilinizi optimize edin : Pil ayarları kısmına girerek hangi uygulama ne kadar güç tüketiyor mutlaka kontrol edin. Eğer bir uygulama çok fazla güç tüketiyorsa ve siz bu uygulamayı o an kullanmıyorsanız mutlaka onu devre dışı bırakın. Devre dışı kalan uygulama telefonunuzun daha rahat ve kasmadan çalışmasını sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022