Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversite Tercihleri 5 Ağustosta Başlıyor!

Üniversite Tercihleri 5 Ağustosta Başlıyor!

Son dakika haberi ile karşınızdayız. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) az önce yaptığı açıklamada Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercihlerinin 5 Ağustos günü başlayacağını duyurdu. Yükseköğretim Kurumlar Sınavı sonuçları için geri sayım başladı. Üniversite tercih günleri belli oldu. İşte haberimizin detayları…

Üniversite Tercihleri 5 Ağustosta Başlıyor!

Her yıl Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçlarından sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaklaşık 4-5 gün sonrasında tercihleri başlatıyordu. Fakat bu sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üniversite adaylarını şaşırttı ve tercihleri bir gün sonrasında başlatacağını duyurdu.

Bildiğimiz üzere 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ise 5 Ağustos günü tercih kılavuzunu yayınlayacağını ve üniversite tercihlerini başlatacağını duyurdu.

Üniversite Tercihleri İçin Son Gün 13 Ağustos

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) belirlediği tarihe göre tercihler 5 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak ve 13 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek. 8 günlük tercih döneminden sonra adaylar tercih sonuçlarının açıklanacağı zamanı bekleyecek. Tercihlerin açıklanacağı gün için henüz bir açıklama gelmedi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022