Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaEğitimKazanım Değerlendirme Uygulamaları Başlıyor

Kazanım Değerlendirme Uygulamaları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) toplantısına katıldı ve bazı sınıflar için kazanım değerlendirme uygulamalarının başlayacağını söyledi. Hangi sınıflar kazanım değerlendirme uygulamasına katılacak? Sınıfların yüzde kaçı uzaktan eğitimde? İşte haberimizin detayları…

Kazanım Değerlendirme Uygulamaları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Tesisler Toplantı Salonu’nda düzenlenen TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısına katıldı ve yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Destekleme kurslarının ve destek materyallerinin yanı sıra bazı sınıflar içinden yarından itibaren okullarda kazanım değerlendirme uygulamalarının başlayacağını söyledi.

Bakan Mahmut Özer yaptığı açıklamada 7. 8. 11. ve 12. sınıflar için, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde, öğrencilerin öğrenme kayıplarını ölçmek için 26 ve 27 Ekim tarihlerinde okullarda kazanım değerlendirme uygulamaları yapılacağını ve öğrencilerin bu derslerdeki sevileri ölçülerek eksikliklerinin tespit edileceğini söyledi.

Uzaktan Eğitim Yapan Sınıf Oranı %1’den Düşük

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer aynı zamanda yaptığı açıklamalarda, Türkiye geneli okullarda uzaktan eğitim yapan sınıf oranının ise %1’den daha düşük olduğunun altını çizerek neredeyse bütün sınıflarımızın yüz yüze eğitim yaptığını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?