Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaKitap Özetleri''Kırmızı Kitap'' Engin GEÇTAN

”Kırmızı Kitap” Engin GEÇTAN

”Kırmızı Kitap” Engin GEÇTAN Kitap Özeti, Kitap Özetleri, Kırmızı Kitap, ”Kırmızı Kitap” Engin GEÇTAN

”Kırmızı Kitap” Engin GEÇTAN

Önce yazar hakkında kısa bir bilgi;

1932 yılında  İzmir de doğan Engin Geçtan Şubat 2018 de vefat etmiştir. İstanbul Tıp Fakültesini bitiren yazar psikoloji, çocuk psikolojisi ve nöroloji alanlarında çalışmalarda bulunmuştur. Roman, deneme ve Psikiyatri kitapları bulunmaktadır.

Carl Gustav Jung’ un kitabıyla aynı adı taşıyan, Metis yayınlarından çıkmış beşinci basım kitabının özeti; Bir filmde rol alan oyuncunun filmdeki ismi nedeniyle paralel evrene kaçması ya da kaçırılması kırmızı kapaklı bir kitabın içinde geleceği göstermesi  ve onu okuyan herkesin bir şekilde öldüğü ve bazı define avcılarının peşinde olduğu bir kitap ve onun gizemli dünyası.

Özetini bile özetleyemediğim bir kitap, okunur mu evet ama eğer unutmadan, aralıksız okumaya vaktiniz varsa bu neden böyle diye kitabı okurken sorguluyorsunuz bir şekilde bir yerde cevap bulurum sanıyorsunuz. ama yok ,neden, nasıl soruları bende havada kaldı kitabın yarısında olayı çözdüm gizemi kalmadı ama yine de acaba nasıl bağlayacak diye merakımdan bitirdim tabii yine akılda deli sorular.

Kitabı okurken bunu basit yeni yetme biri yazmıştır diyemezsiniz kurgusu güzel konusu güzel ama sanki havada bir şeyler kalmış hissi uyandırdı. Yazarın başka kitapları okunur mu kesinlikle evet!

Bir de söylemeden geçemeyeceğim ama kapak  resmi ne alaka. Bazen iki çizgi bile çok şey anlatabilirken bu kapak resmi bana pek cazip gelmedi kitabı alayımda okuyayım dedirtmedi yani.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022