Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimKYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

KYK burs başvuru nasıl yapılır 2021. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu Yüksek Öğrenim  Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvurularının başladığını söyledi. Peki KYK burs başvuru nereden nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman sona erecek? KYK Burs Değil de, Kredi Çıktı Almak Zorunda mıyım? KYK Kredisi Aldım, Ne Zaman Ödemeye Başlarım? KYK Kredisi Ödemesini Erteleyebilir miyim? KYK Bursu Çıktığını Nasıl Anlarız?  İşte haberimizin detayları…

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu Yüksek Öğrenim  Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvurularının bugün başladığını söyledi. Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sene ilk kez burs başvuru yapacak. KYK burs başvuruları 8 Kasım saat 23.59’a kadar devam edecek. Peki KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs başvuru e-devlet üzerinden yapılmaktadır. KYK burs başvuru yapacak olan adayın mutlaka e-devlet şifresi olması gerekiyor. E-devlet şifresi olmayan öğrenciler, herhangi bir PTT kurumuna giderek T.C. kimlik numaralı ile e-devlet şifrelerini alabilirler.

KYK Bursu ve Kredisi Ne Zaman Yatacak?

E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘KYK Burs Başvurusu’ yazdıklarında en üstte bulunan KYK Burs Başvurusu linkine tıklayarak oradan başvuru ekranına ulaşabilirler. Sonrasında gerekli bilgiler girilerek KYK Burs başvurusunu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılındaki KYK Ücreti Ne Kadar?

Yüksek Öğrenim  Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bu sene öğrencilere 650 TL burs veya kredi vereceğini açıkladı. Lisans ve ön lisans okuyan öğrenciler için burs ve kredi 650 TL, yüksek lisans öğrenciler 1300 TL, doktora yapanlar ise 1950 TL aylık burs veya kredi alacaklar.

KYK Burs Değil de, Kredi Çıktı Almak Zorunda mıyım?

KYK Burs başvuru sonucundan sonra eğer ki karşılıksız kredi(burs) yerine, geri ödemeli kredi çıkar ise onu almak zorunda değilsiniz. Çıkan KYK Kredisini onaylamazsanız kredi almadığınız için otomatik olarak iptal olacaktır.

KYK Burs ve Kredisi Kaç Ay Veriliyor?

KYK Kredisi Aldım, Ne Zaman Ödemeye Başlarım?

KYK kredisi, eğer ki kredi alırsanız orada yazan sözleşmede de yer aldığı gibi mezun olduktan 2 yıl sonra, herhangi bir işe başlayıp başlamamanız farketmeksizin ödemeye başlarsınız.

KYK Kredisi Ödemesini Erteleyebilir miyim?

Mezun oldunuz ve aradan 2 yıl geçti. KYK kredi ödemeniz başlayacaktır. Eğer ki çalışmıyorsanız ve KYK kredi ödemeniz halen başlamadıysa kredi ödemenizi erteleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey KYK kredi borcunuzun ödemeye başlayacağınız aydan önce erteleme talebinde bulunmanızdır. KYK kredi borcunuzun ödeneceği aydan sonra başvuru yaparsanız KYK kredi ödemenizi erteleyemezsiniz.

KYK Bursu Çıktığını Nasıl Anlarız?

KYK Burs sonuçları açıklandığı zaman sonuç açıklama ekranında eğer ki geri ödemesiniz ibaresi görürseniz bu sizin bur salmaya hak kazandığınızı gösterir. Eğer geri ödemeli ibaresi var ise bu kredi almaya uygun olduğunuzu gösterir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022