Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimÜcretsiz Tablet Dağıtımı Bu Sene Olacak mı?

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Bu Sene Olacak mı?

Ücretsiz tablet dağıtımı bu sene olacak mı? 2022’de ücretsiz tablet dağıtımı olacak mı? Bu sene 500 bin tablet dağıtımı olacak mı? 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önemli bir proje yaparak 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtımı yapmıştı. Geçen sene olan bu proje bu senede devam edecek mi? Tablet başvurusu nasıl yapılır? Bu sene ücretsiz tablet dağıtımı olacak mı? İşte haberimizin detayları…

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Bu Sene Olacak mı?

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 500 bin tablet projesini dağıtmıştı. Yapılamayan, yüz yüze eğitim sonrası öğrencilerin bir çoğu online eğitime girmekte zorlanıyordu. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tablet ihtiyacı olan öğrencilere toplamda 500 bin tablet dağıtmıştı.

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Bu Sene Olacak mı?

Tablet dağıtımı yapılırken herhangi bir başvuru sistemi bulunmuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilk müdürlükleri ve okullarla ortak araştırmalar yaparak ihtiyacı olan aile ve çocukların tespitini yaptı. Yapılan araştırma ve tespitler sonrası tabletler öğrencilerin okullarına yollandı ve okulları bu tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Tablet Dağıtımı İle İlgili Henüz Bir Açıklama Yok

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılını için yüz yüze eğitim kararı vermişti. Eğitim yüz yüze devam ederken tablet dağıtımı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ dan (MEB) henüz bir açıklama gelmedi. Eğer bu senenin hepsi yüz yüze eğitim ile devam edecekse ücretsiz tablet dağıtımına gerek duyulmayabilir. Fakat vaka sayılarında tekrar bir artış olursa tekrardan böyle bir projenin gündeme gelme olasılığı illaki olacaktır.

Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

Geçtiğimiz sene Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ihtiyacı olan öğrencilere 500 bin tablet projesi ile ihtiyacı olan öğrencilere 500 bin tablet dağıtmıştı. Geçen yapılan tablet dağıtımı için herhangi bir başvuru sistemi bulunmuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), belediyeler ve okullarla birlikte çalışarak ihtiyacı olan aileleri belirledi ve tabletleri o ailelere ulaştırdı.

Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır 2021

Bu sene 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı için Türk Telekom CEO’su alkışlanacak bir karar aldı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı için ihtiyacı olan ve durumu olmayan aileler için Ekim ayında dağıtılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) 10 bin tablet bağışladı. Bağışlanan tabletlerin ekim ayında ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılacağı bildirildi.

Tablet Başvurusu İçin Herhangi Bir Başvuru Sistemi Bulunmuyor

Ekim ayında dağıtılacak olan 10 bin tablet dağıtımı için herhangi bir başvuru sistemi bulunmuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçen senelerde olduğu gibi gerekli kurumlarla ortaklaşa çalışıp ihtiyaç sahibi aileleri belirleyip sonrasında tablet dağıtımına başlayacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022