Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitimLGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Liseye Geçiş Sınav (LGS) geçtiğimiz haftalarda başarı ile gerçekleştirildi. Sınav geçtikten sonra tabi ki öğrencilerin gözü sınav sonuçlarının açıklanacağı ve tercihlerin başlayacağı güne çevrildi. Peki LGS tercihleri ne zaman başlayacak ve ne zaman sona erecek? İşte haberimizin detayları…

LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

8. Sınıf öğrencileri için bu sene verdikleri emeklerin karşılığını alma vakti geldi. Her gibi küçüklüğünden beri kurduğu Liseye hayalleri için böyle bir Pandemi zamanında okullara gittiler ve uzaktan eğitim gördüler. Aynı zamanda hafta sonu düzenlenen kurslara da gitmeye çalıştılar.

2020 – 2021 eğitim ve öğretim senesinin sonuna gelirken öğrenciler Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’ na girdiler ve karnelerini de aldılar. Şimdi ise verdikleri emeklerin karşılığını görme vakti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının 30 Haziran’da açıklanacağını duyurdu.

Tercihler, Sonuçlar Açıklandıktan 1 Hafta Sonra Tercihler Başlayacak

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tercihleri için henüz bir açıklama gelmedi. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) her sene olduğu gibi sınavın açıklanacağı tercihleri başlatacağını düşünüyoruz. Yani tercihler 5 Temmuz tarihine yakın bir tarihte başlayacak diyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022