Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitimÖğretmenlerimize Neden Saygılı Olmalıyız?

Öğretmenlerimize Neden Saygılı Olmalıyız?

Öğretmenlerimize neden saygılı olmalıyız? Öğretmenler bize ailemizden sonra en yakın olan 2. kişidir. Bir öğretmen bir öğrenci için bir anne veya bir baba gibidir. Nasıl annemiz ve babamız bizi yetiştirip iyi bir insan yapmayı öğretir, öğretmenlerimizde bize bu hayatta nasıl başarılı olabileceğimizi ve doğruyu yanlışı ayırt edebilmeyi öğretir.

Öğretmenlerimize Neden Saygılı Olmalıyız?

Öğretmenlerimize Neden Saygılı Olmalıyız? Öğretmenle tanışmamız 5 yaşında başlar. Artık okul öncesi bir okula gidebilecek duruma geldikten sonra ilk kez ailemiz yanımızda yokken başka bir kişi ile uzun süreler vakit geçiririz. Bu kişi bizim öğretmenimizdir. Öğretmenler ailemizden sonra bizle en çok ilgilenen kişilerdir. 

Bazı günler gelir öğretmenlerimizi ailemizden daha çok görmeye başlarız. Bununla birlikte artık o bizim sadece öğretmenimiz değil, aynı zamanda bizim için bir anne veya baba konumuna gelir.

Öğretmenlerimiz bizlere sadece Türkçe, Matematik veya Hayat Bilgisi gibi bunun gibi bir çok dersi öğretmez. Onlar aynı zamanda bizleri hayata hazırlar. İlerde hepimizin güzel ve doğru bir yaşantısı olması için bizlere yol gösterir.

Öğretmenlerimize Neden Saygılı Olmalıyız? Bir insana bir şey öğretmek oldukça kutsal bir görevdir. Çünkü öğretilen şey belki de bizim hayatımızı çok farklı etkileyecek, kafamızda çok farklı fikirler uyandıracak ve kendimizi bulmamızı sağlayacak bir araç konumunda olabilir. Bu yüzden bir insanın bize doğruyu öğretmesi bizim hayatımızı derinden etkileyecek bir olaydır.

Ağaç yaşken eğilir demiş atalarımız. Bizler daha çocukken öğretmenlerimizin bize öğrettiği doğru şeylerle büyürüz, olgunlaşırız ve davranışlarımız  ve aynı zaman kişiliğimiz onların yardımıyla oturur ve bizi biz yapan şeyleri oluşturur.

Öğretmenlerimize Neden Saygılı Olmalıyız? Şimdi bu yazdıklarımızı iyice okuyun ve tam olarak anlayın. Bizlere yol gösteren, hayatımızın güzel olması için çabalayan, dünyanın en zor işi olan biz insanlarla uğraşan, sabreden ve bizim iyiliğimizden başka bir şey düşünmeyen bu kişiye biz nasıl saygı duymayalım ki? Öğretmenlerimize her zaman saygılı olmalıyız. Sadece okulda değil. Onları gördüğümüz her yerde.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022