Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimSETA Vakfı Yüz Yüze Eğitim İçin Açıklamalarda Bulundu

SETA Vakfı Yüz Yüze Eğitim İçin Açıklamalarda Bulundu

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfınca (SETA) yüz yüze eğitimin biran önce başlaması ve başlarken öğrencilerin adaptasyon sürecinin hızlı bir şekilde atlamak için çalışmaların yapılması gerektiğini önerdir. Bu sen yüz yüze eğitim yapılacak mı? İşte haberimizin detayları…

SETA Vakfı Yüz Yüze Eğitim İçin Açıklamalarda Bulundu

Yeni eğitim ve öğretim yılı yaklaşırken bir çok kurum ve Bakan uzaktan eğitimin önemini vurgulamak üzere açıklamalarda bulundu ve bulunuyor. İlk olarak Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer göreve gelir gelmez yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Milli Eğitim Bakanı’nın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da yüz yüze eğitimin başlaması adına açıklamalar yapmıştı. Bugün ise Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfınca (SETA) yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalar yaptı.

Uzaktan eğitimin öğrenciler üzerinde, başarısızlığa yol açabileceğini ve öğrencilerin ilerleyen zamanlarda adaptasyon sıkıntısı çekebileceğini altını çizdi.
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfınca (SETA) yüz yüze eğitim mutlaka adaptasyon çalışmalarının yapılmasını önerdi. Öğrenciler geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılı kademeli olarak yüz yüze eğitim yapmış olsalar dahi okullara alışmakta zorluk çekmeleri olası bir durum. Bu yüzden okullar açıldığında yapılacak şeyler öğrencilerin başarılarını olumlu yönde etkileyecektir.

YÖK’te Yüz Yüze Eğitim İçin Çalışmalar Başlandığını Bildirdi

Bütün eğitim kurumlarında ( okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite ) yüz yüze eğitim yapılması için kurumlar açıklamalar yapıyor. Bu sene başlayacak olan 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze eğitim ile yapılacak ve geçtiğimiz seneye göre daha verimli geçecek gibi gözüküyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022