Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamSigarayı Bıraktıktan Sonra Neler Yapmalıyız?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Neler Yapmalıyız?

Sigara bağımlılığından kurtulan insanlar sonrasında neler yapmalı? Sigarayı bıraktıktan sonra neler yapmalıyız? Sigarayı bıraktıktan sonraki süreç ne kadar önemli? Sigara bırakma sürecinde önemli olan şeyler ne? İşte yazımızın detayları…

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Neler Yapmalıyız?

Sigarayı bıraktıktan sonra neler yapmalıyız? Sigara hayatımızı ve sağlığımızı en çok etkileyen kötü alışkanlıkların başında geliyor. Sigara içen insan sadece kendine değil, çevresindeki insanlara da zarar veriyor. Küçük olması ve rahat taşınıyor olması neredeyse herkesin ve her yaş grubu insanın içmesine olanak sağlıyor.

Fakat sigara içen insanların birçoğu sağlıkları bozulmaya başladıktan sonra ve etrafındaki insanların, yakınlarının ısrarı üzerine sigarayı bırakmaya çalışıyor. Burada sigarayı bırakmaktan çok, bıraktıktan sonra yapılması gereken şeyler önem taşıyor. Peki sigarayı bırakan biri ne yapmalı? Sigarayı bıraktıktan sonra neler yapılmalı?

Sigarayı bıraktıktan sonra yapılması gereken şeyler? Sigarayı bırakmaya karar verdiniz ve o andan sonra sigarayı bir daha elinize almadınız. Asıl süreç işte şimdi başlıyor. Sigarayı bıraktıktan sonra yapmanız gereken ilk şey saat başı su içmektir. Sigarayı bıraktığınız zaman bünyeniz tabi ki sigara içmenizi isteyecek. Bu sıralarda aralıklı olarak su içmek bu isteğinizi biraz da olsa azaltacaktır. İkinci olarak her gün yürüyüş yapmaya çalışmalısınız.

Sigarayı bıraktıktan sonra ciğerlerinizin toparlanması ve sağlığına kavuşması adına hafif tempolu yürüyüşler ciğerlerinizi açacaktır. Üçüncü olarak sigarayı bıraktıktan sonra bir boşluğa düşeceksiniz bu yüzden mutlaka kendinize bir hobi bulmalısınız.

Sigarayı bıraktıktan sonra neler yapmalıyız? Boş kalıp bir sigara yakmak yerine, eskiden sigara içtiğiniz zamanları dolduracak bir hobi sigaraya tekrar başlamanızı engelleyecektir. Dördüncü olarak elinizden geldiğince sigara içen veya dumanlı yerlerden uzak durmanız. Beyniniz yavaştan sigarayı unutmaya çalışırken sizin o anda sigara için birinin yanında olmanız veya herhangi bir dumanlı bir alanda bulunmanız sizi tekrar sigaraya teşvik edecektir. Bu yüzden bu tür alanlardan ve mümkünse sigara içen arkadaşlarınızdan uzak durmanız size fayda sağlayacaktır.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Olumsuz Bir Şey Olur mu?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Hayır… Sigara bırakmanın size hiçbir olumsuz etkisi olmaz. Sigarayı bıraktıktan sonra çok daha fazla hayattan keyif aldığınızı hatta yediğiniz yemeklerin, içtiğiniz içeceklerin tatlarının bile, bildiğinizden çok daha farklı ve lezzetli olduğunu göreceksiniz. Sigaranın bu hayatta size kattığı hiçbir şey yoktur. Yani uzun lafın kısası bırakın gitsin…

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022