Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaYaşamİş Görüşmesine Giderken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İş Görüşmesine Giderken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İş görüşmesindeyken yapılan bir çok yanlış var. Bu yanlışlarda bizim işe alınmamızı önemli derecede etkiliyor. Peki bir iş görüşmesine gittiğimiz zaman nelere dikkat etmeliyiz? İş görüşmesindeyken yapılan hatalar neler? İşte haberimizin detayları…

İş Görüşmesine Giderken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İş görüşmelerinde yapılan araştırmalara göre;

%47’si şirketleri hakkında ön araştırma yapmamış, bilgi edinmemiş kişiler doğrudan eliyor. İşte görüşmesine gittiğiniz zaman mutlaka iş başvurusu yaptığınız yer hakkında bilgi edinin.

%33’ü adayla devam edip etmeyeceğine ilk 90 saniye içinde karar veriyor. Bu yüzden duruşunuz ve kıyafetinize mutlaka özen gösterin.

İş Görüşmesine Giderken Nelere Dikkat Etmeliyim? %40’ı adayların görüşmede gülümsememesini önemli bir eksiklik olarak değerlendiriyor. Aşırı ciddi duruş genelde olumlu karşılanmıyor. İş görüşmesinde elinizden geldiğince pozitif ve güler yüzlü olmaya özen gösterin.

%50’si adayları giyim tarzı ve yürüyüş şeklinden dolayı elemiş. Kıyafetleri işe uygun seçmek burada büyük önem taşıyor.

%20’si Masada kollarını bağlı bir şekilde oturan adayları güven eksikliğinden dolayı işe almamış. Vücut dili iş görüşmelerinde büyük önem taşıyor, bu yüzden vücut dilinizi iyi kullandığınızdan emin olun ve ne anlama geldiklerini araştırın. Bunun için Beden Dili Bize Ne Anlatır yazımızı okuyabilirsiniz.

%65′, göz kontağı kuramayanları liste dışı bırakmıştır. Göz teması kurmak özgüven demektir.

%40’ı adayın ses tonu kalitesi ve genel duruş eksikliğinden dolayı adayı reddetmiş. Bir iş görüşmesindeyken ses tonunuzu ayarlamak ve gerekli yerlerde vurgu yapmak önem taşıyor.

İş Görüşmesine Giderken Nelere Dikkat Etmeliyim? Her şey iyi bir CV hazırlamakla bitmiyor. İlk izlenim, nerede ne yaptığınız ve nasıl davrandığınız çok önemlidir. Bu yüzden bu yazdığımız kuralları iş görüşmesinde uygulayarak fark yaratabilirsiniz.

Kaynak = instagram @pratik_bilim

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022