Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYaşamTekrar Kapanma Gelecek mi?

Tekrar Kapanma Gelecek mi?

Tekrar Kapanma Gelecek mi? Sokağa çıkma yasakları tekrar olacak mı? Tekrar tam kapanma yaşanma ihtimali var mı? Günlük vaka sayısı kaç olursa yasaklar geri gelir? İşte haberimizin detayları…

Tekrar Kapanma Gelecek mi?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte hayatımızda ilk kez sokağa çıkma yasağı yaşadık. Okulların açılmasıyla birlikte eski yaşantımıza geri döndük desek te tekrar yasakların gelme ihtimalinin olup olmadığını merak ediyoruz ve endişe duyuyoruz. Vaka sayılarının bu kadar yüksek olduğu bu günlerde tekrar kapanmanın olup olmayacağı merak konusu oldu.

Aşılama çalışmaları ülkemizde son hız devam etse de vaka sayıları günlük 25 bin ila 30 bin arasında devam ediyor. Durumun böyle olması bizi tedirgin ediyor. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener sokağa çıkma yasaklarının tekrar gelip gelmeyeceği sorusuna cevap verdi.

”Günlük Vaka Sayıları 60 bin ila 70 bin Olursa Okulların Kapanıp, Sokağa Çıkma Yasağı Olması Muhtemel”

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, şuan bir için tekrar kapanma söz konusu olmadığını fakat günlük vaka sayılarının 60 bin ile 70 bin arasına çıkması durumunda, okulların yüz yüze eğitim uzaktan eğitime geçmesi ve sokağa çıkma yasaklarının tekrar başlamasının söz konusu olabileceğinin altını çizd.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022