Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiWolkswagen Tesla'ya Rakip Oluyor

Wolkswagen Tesla’ya Rakip Oluyor

Wolkswagen CEO’su bugün elektrikli otomobil sektörü ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Elektrikli otomobil sektöründe bir numara olan TESLA için rakipleri büyük adımlar atıyor. İşte haberimizin detayları…

Wolkswagen Tesla’ya Rakip Oluyor

Dünyamız gün geçtikçe çevre dostu teknolojilere doğru evriliyor. Arabalar dünyamızı en çok kirleten araçların başında geliyor. Durum böyle olunca otomobil sektöründeki devler artık benzin, motorin, LPG ile çalışan araçlar değil de %100 elektrikli araçların olduğu bir dünya yaratmak istiyor. Bu sektördeki elektrikli araç denince akla tabi ki ilk CEO’su Elon Musk olan TESLA şirketi geliyor.

Şuan dünyada bir numaralı elektrikli araç üreticisi olan TESLA’ya diğer büyük otomobil devleri rakip olmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Almanya dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen şirketlerden biri tabi ki Wolkswagen’dir. Ülkemizde oldukça sevilen ve kullanılan Wolkswage’nin CEO’su Herbert Diess bugün şirketin elektrikli otomobil sektörü için önemli atımları olacağını açıkladı ve buna ‘devrim’ adını verdi.

Wolkswagen Tesla'ya Rakip Oluyor

Wolkswage’nin CEO’su Herbert Diess’in yaptığı açıklamada, planlarına göre 2025 yılına kadar elektrikli otomobil sektöründe TESLA’yı geride bırakarak dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olmak istediklerini belirtti. Bunun içinde çalışanlarına çağrıda bulunarak devrimiz yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

Wolkswagen Tesla'ya Rakip Oluyor

Wolkswagen CEO’su yaptığı açıklamalarda daha önce böyle bir rekabetin dünyada görülmediğini, bu yarışa dahil olup diğer devleri geçmek için 35 Milyar Euro gibi bir bütçe ayırdıklarını söyledi.

TESLA, Berlin’in Dışında Açtığı Fabrika İle Göz Dağı Verdi

Elon Musk’ın kuruculu olduğu Tesla elektrikli otomobil şirketi Almaya Berlin’in hemen dışına ihtişamlı bir fabrika yaptı. Yapılan fabrikadaki sistem o kadar yeni ki 10 saatte bir yeni bir otomobil üretmeye yetecek kadar teknolojik. Wolkswagen’in Zwickau’da bulunan fabrikası ise 30 saatte bir elektrikli otomobil üretecek şekilde tasarlanmış. Durumun böyle olması tabi ki Alman devlerinden Wolkswagen’inin hoşuna gitmedi ve CEOS Herbert Diess büyük devrim yapacaklarının altını çizdi.

Wolkswagen 9 Aralık’ta ‘Vision 2030’ Projesini Duyuracak

Wolkswage’nin CEO’su Herbert Diess’in bugün yapığı açıklamada 9 Aralık günü düzenlenecek olan sunumda Wolkswage’nin ‘Vision 2030’ projesini duyurup yapacakları girişimlerin detaylarına yer vereceğini söyledi. Wolkswagen için devrim başlıyor diyebiliriz..

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022