Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaTeknolojiTelefonunuzda Yer Açmak İçin Mesaj Eklerini Nasıl Silebilirsiniz?

Telefonunuzda Yer Açmak İçin Mesaj Eklerini Nasıl Silebilirsiniz?

Telefonunuzda Yer Açmak İçin Mesaj Eklerini Nasıl Silebilirsiniz?

Telefonunuzun mesajlaşma uygulaması, gizli bir depolama kaynağı olabilir. iOS’ta Mesajlar’ı veya Android’de Google Mesajlar’ı kullanıyor olsanız da, ayarlarınız cihazınızın belleğinin büyük bir bölümünü kaplıyor olabilir. Bunları mesaj eklerini silecek şekilde değiştirmek, telefonunuzda yer açmanın hızlı bir yoludur.

iOS’ta Mesaj Ekleri Nasıl Silinir?

Mesajlar uygulamanız telefonunuzdaki en büyük ikinci uygulamaysa şaşırmayın; gönderdiğiniz veya proaktif olarak kaydettiğiniz tüm resimler hem fotoğraf kitaplığınızda hem de Apple’ın yerleşik mesajlaşma uygulamasında asılı kalır.

Mesajlardaki ekleri temizlemek için uygulamayı açın, bir konuşmaya dokunun ve kişinin avatarının altındaki bilgi simgesine basın. Aşağı kaydırın ve fotoğraflar, bağlantılar ve belgeler gibi bir veya daha fazla ek kategorisi göreceksiniz. Silmek istediğiniz kategoride Tümünü Gör’e dokunun, sağ üstteki Seç’e basın ve kurtulmak istediklerinize dokunun. Çöpe atmak istediklerinizi seçtikten sonra sağ alttaki Sil’e dokunun ve açıldığında Eki Sil’e dokunarak onaylayın.

Fotoğraf kategorisinin Tümü, Fotoğraflar ve Ekran Görüntüleri olarak ayrıldığını belirtmekte fayda var, bu nedenle yalnızca bir grup görüntüyü hedeflemek istiyorsanız seçimi bu şekilde daraltabilirsiniz. Ayrıca, mesajlar cihazlar arasında senkronize edilirken, silme işlemleri yapılmaz; bu nedenle, Mesajlar’ı bilgisayarınızdan kullanırsanız, telefonunuzdan sildiğiniz ekler masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda bulunmaya devam eder.

Android’de Mesaj Ekleri Nasıl Silinir?

Android telefonlar, üreticilerine bağlı olarak farklı mesajlaşma uygulamalarıyla birlikte gelir, bu nedenle burada stok Android seçeneklerine değineceğiz.

iOS’taki Mesajlar’ın aksine, Google’ın Mesajlar uygulaması, görüntüleri cihazınıza otomatik olarak kaydetmez. Medya mesajlarını Dosyalar uygulamasındaki Mesajlar klasörünüze otomatik olarak indirme seçeneğini açabilirsiniz, ancak bu yalnızca hücresel veri kullanıyorsanız gerçekleşir ve seçeneği tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Mesajlar klasörünüzü temizlemek için Dosyalar, Görüntüler’e (veya aradığınız şeye bağlı olarak Videolar) gidin ve ardından Mesajlar klasörünü bulmak için sola kaydırın. Açmak için dokunun ve orada olduğunuzda, seçim modunu etkinleştirmek için bir resme basın ve çöpe atmak istediğiniz her şeye dokunun. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki çöp kutusu simgesine dokunun ve beliren iletişim kutusunda Sil’e basarak onaylayın. Dosyaları tarihe göre seçerek de toplu olarak silebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022