Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerin Kapanma İhtimali Var mı?

Üniversitelerin Kapanma İhtimali Var mı?

Üniversitelerin kapanma ihtimali var mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitimde 1 ayın sonuna gelirken milyonlarca üniversite öğrencisi, üniversitelerin tekrardan kapanıp uzaktan eğitime geçip geçmeyeceğini merak ediyorlar. Peki üniversitelerin tekrardan uzaktan eğitime geçme ihtimali var mı? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerin Kapanma İhtimali Var mı?

Üniversitelerde eğitimin 4.haftaya girerken yavaş yavaş Covid-19 vakaları çıkmaya başladı. Üniversiteler ilk Covid-19 vakası ülkemizde çıktıktan bir hafta sonra yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçmişti. O zamandan bu zamana 1 buçuk yıl gibi süre geçti. Üniversiteler 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılına yüz yüze olarak başladı ve 1 buçuk yıllık kapanma sona erdi.

Üniversitelerde 10 binlerce öğrenci kapasitelerine sahip oldukları için tabi ki orada Covid-19 vakası çıkma ihtimali daha yüksek. Her ne kadar Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde önlemler alsa da (Bunların başında 2 doz aşı ve aşı kartı önlemleri var) vaka sayıları çıkıyor. Vaka sayılarının her gün arttığı bu dönemlerde ise üniversite öğrencileri uzaktan eğitime geçilebilir mi bunu soruyor.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Kesintisiz Devam Edecek

Üniversitelerin Kapanma İhtimali Var mı?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üniversiteler ile ilgili yaptığı açıklamalarda üniversitelerde yüz yüze eğitim kesintisiz bir şekilde devam edeceğini vurguladı. Aynı zamanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise üniversite öğrencilerini aşı olmaya davet etti. Bu yapılan açıklamalar sonrası şuna için üniversitelerin kapanma durumunun olmadığını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022