Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimYaz Okulu Hangi Sınıflar İçin Açılacak?

Yaz Okulu Hangi Sınıflar İçin Açılacak?

Yaz okulu hangi sınıflar için açılacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer dün yaptığı açıklamalarda ilk kez uygulanacak olan yaz okulu hakkında önemli bilgiler vermişti. Peki Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) destekleme kursları adı altında yapacağı bu yaz okulu hangi sınıflar için geçerli olacak? Hangi sınıflar yaz okuluna gidecek? İşte haberimizin detayları…

Yaz Okulu Hangi Sınıflar İçin Açılacak?

Yaz okulu hangi sınıflar için açılacak? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer dün yaptığı basın açıklamasında 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını açıkladı ve eğer uygulanırsa ilk kez olacak olan bazı dersler için yaz okulu açacaklarını belirtti.

Matematik Kursları 4. Sınıf ve 12. Sınıfa Kadar Olan Bütün Öğrenciler İçin Açılacak

Haberin yayınlanmasının ardından öğrencilerin ve velilerin en çok merak ettiği ise açılacak olan yaz okulunun hangi sınıflar için geçerli olup olmayacağı oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalarda yazın açılacak olan kursların (yaz okulunun) 4. sınıf ile 12. sınıfa kadar bütün öğrencileri kapsayacağını söyledi.

Ara Tatilde Neler Yapabilirim?

Matematik hayatımıza girdiği andan itibaren hayatımızın önemli bir parçası haline geliyor. Bir öğrenci veya herhangi bir birey, hayatında başarılı olmak istiyorsa hangi alanda olursa olsun belli bir matematik bilgisine ihtiyaç duyuyor. Dünya’da her yaşın, her kesimin ve her toplumun hayatında bu kadar önemli bir edinen matematik için Milli Eğitim Bakanlığı da açacağı Matematik yaz okullarıyla öğrencilerin bu dersteki eksikliklerini giderip öğrencilerin en sevdiği ders olması konusunda çalışmalar yürütüyor.

Yeni Kararları Bekletmeye Asla Tahammül Yok

Milli Eğitim Bakanı Özer bugün yaptığı açıklamalarda öğrencilerin özellikle matematik ve diğer derslerindeki eksikleri tamamlamaları için destekleme kursları kapsamında yaz okulları açılacağını söyledi. Bu proje ile özellikle matematik dersinin öğrencilerin en sevdiği ders haline gelmesi için çabalayacaklarını, beklemeye bir an bile tahammül etmeyeceklerini ve bu projeyi bir an önce hayata geçirip öğrencileri 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılına daha hazır bir şekilde başlayacaklarını hedeflediğini belirtti.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022