Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaYaşamPandemi Ne Zaman Bitecek?

Pandemi Ne Zaman Bitecek?

Koronavirüs hayatımıza 2019’da girdi.  Yaklaşık 2 yıldır hayatımızda olan bu virüs, hayatımıza girdiği günden beri maalesef onsuz bir günümüz bile geçmedi. Herkes gibi bizlerde bu pandemi sürecinin ne zaman biteceğini maskesiz ne zaman dolaşmaya başlayacağımızı merak ediyoruz. Pandeminin ne zaman ve nasıl biteceği ile ilgili ünlü doktor Dr. Larry Brilliant’tan önemli açıklamalar geldi. Pandemi ne zaman bitecek? İşte haberimizin detayları…

Pandemi Ne Zaman Bitecek?

Pandemi Ne Zaman Bitecek?

Dünya geneline baktığımız zaman her gün binlerce insan Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybediyoruz. Vaka sayısı neredeyse her ülkede hızla artmaya devam ediyor. 2 yıldır hayatımızda olan bu Koronavirüs yüzünden eski hayatlarımızı maskesiz geçirdiğimiz günleri özler hale geldik. Her ne kadar ülkemizde yasaklar kalkmış olsa da vaka sayıları hızla artıyor ve buda yasakların tekrar getirme ihtimalini arttırıyor.

Hepimiz pandeminin bitmesini dört gözle beklerken Çiçek hastalığını neredeyse yok eden ve ‘virüs katili’ olarak bilinen Dr. Larry Brilliant pandemi süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu fakat bu açıklamalar içimizi açmak yerini içimizi kararttı. Neredeyse 2 yıldır hayatımızda olan Koronavirüs’ün pandeminin daha başında olduğumuzu söyledi. Herkesin aşılanmasına karşın yine de sürekli evrimleşen ve farklı varyantları çıkan bu virüsün daha uzun yıllar hayatımızda olacağını belirtti.

Pandemi Ne Zaman Bitecek?

Dünya Tarihindeki En Kolay Bulaşabilen Virüs!

Aynı zamanda Dünya tarihinde şuana kadar gelmiş en kolay bulaşabilen virüsün Koronavirüs olduğunu söyledi. Pandeminin hemen bitmesi için aşılama çalışmalarının hızlı bir şekilde yapılıp bitirilmesi gerektiğini altını çizdi. Ülkemizde vurulan Biontech ve Sinovac aşılarını karşılaştırdığımız yazımıza ulaşmak istiyorsanı ”Biontech mi yoksa Sinovac” linkine tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022