Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiWindows 11 Yayınlandı!

Windows 11 Yayınlandı!

Windows 11 yayınlandı. Nasıl indirebiliriz? Windows 11 hangi bilgisayarlar için uygun? Kimler Windows 11 güncellemesi alacak? Windows 11 güncellemesi nasıl yapılır? İşte haberimizin detayları…

Windows 11 Yayınlandı!

Windows 11 bugün itibari ile tam sürümü yayınlandı. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberde Windows 11’in 5 Ekim günü yayınlanacağını söylemişti. Microsoft bugün bizlerin saati ile erken saatlerde Windows 11 için uygun olan sistemlere güncellemeyi yolladı.

Windows 11’i Windows 10 kullanan herkes kullanabilecek. Bunun dışında Microsoft Windows 11 güncellemesi için herhangi para talep etmiyor. Windows 10’a sahip olan bütün kullanıcılar ücretsiz bir şekilde Windows 11’i kullanabilecek.

Resmi Lansmandan Önce Windows 11 Nasıl İndirilir ve Test Edilir?

Windows 11 güncellemesi öncesi, kullandığınız sistemin Windows 11′ e uyumlu olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Bilgisayarınız ayalar kısmından, güncelleme yerine gelin. Burada bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Güncelleme kısmında bilgisayarınızın şuan için Windows 11′ uygun olup olmadığına dair bir yazı göreceksiniz.

Windows 11 Yayınlandı!

Eğer bu yazıyı alıyorsanız bilgisayarınız Windows 11 için hazır diyebiliriz. Güncellemeyi yaparken ise güncellemeleri kontrol et kısmından güncelleme isteyip bilgisayarınızı Windows 11′ e güncelleyebilirsiniz.

Windows 11’in Yeni Özellikleri

Windows 11, Android uygulamalarını tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda çalıştırmanıza da olanak tanır, ancak bu uygulamaların aşina olabileceğiniz ana Google Play Store yerine daha küçük Amazon Appstore’dan yüklenmesi gerekir.

Oyuncular için Xbox platformuyla çok daha sıkı bir uyum bulunuyor. Xbox Game Pass doğrudan yerleşik olacak ve aynı ağ üzerinde Microsoft’un oyun konsollarından oyun akışı yapabileceksiniz. Xbox Series X ve Xbox Series S’de yerleşik olarak bulunan iki teknoloji de Windows 11’e geliyor: Daha dengeli grafikler için AutoHDR ve diskte kayıtlı oyun varlıklarına daha hızlı erişim için DirectStorage.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022