Cuma, Temmuz 1, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

1) Sevr Antlaşmasının 69. maddesine göre “İzmir kenti ve çevresinin hem Osmanlı egemenliği altında kalmasını hem de Osmanh’nm şehirdeki egemenlik haklarının kullanımını Yunanistan’a bırakacak olmasını” nasıl açıklarsınız?

2) Yukarıdaki görselden hareketle Yunan yönetimi tarafından Sevr Antlaşmasının bir stadyumda kutlanması ile ilgili olarak nasıl bir çıkarımda bulunabilirsiniz?

3) İzmir ve çevresi ile ilgili 83. maddeyi okuduğunuzda nasıl bir planın işletilmeye çalışıldığı görülmektedir?

4)
DURMA VUR

Durma, Yunan durma, kibrini arttır! Türklüğün başına hakaret yağdır!
Uyuyan bir kavme bu zillet azdır.
Vur, eski kölesi, utandır onu!
Bırakma uyusun, uyandır onu!
Ziya Gökalp
Türk milliyetçiliğinin fikir babası sayılan Ziya Gökalp’in şiirinden hareketle, Sevr Antlaşması hükümlerinin âdeta zincire vurduğu Türk halkı üzerinde nasıl bir tepki yaratacağını söyleyebilirsiniz?

  • Cevap:
    12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 30 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar