Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

2 Mayıs 1920 tarihinde henüz düzenli ordu kurulmadan, Millî Mücadele kazanılmadan Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının kurulması ile ilgili nasıl bir çıkarımda bulunabilirsiniz?

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının kuruluş kanunu ile ilgi görüşmeler sırasında bazı milletvekillerinin İçişleri Bakanlığı bünyesinden ayrı bir Sağlık Bakanlığına ihtiyaç olmadığını savunmalarını nasıl yorumlarsınız?

“1940’lı yıllarda Dünya Sağlık Örgütünce sağlık; yalnızca hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, insanların bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli olarak tanımlanmıştır.”

Bu bilgiden hareketle Atatürk’ün 2 Mayıs 1920’de kurulacak bakanlığın adının Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı olması gerektiğini savunmasını nasıl açıklayabilirsiniz?

Yukarıda verilen grafik ve görseller ile 1925 yılında hazırlanan Sağlık Çalışma Programında yer alan temel hedefleri karşılaştırdığınızda, Atatürk Dönemi sağlık politikası hakkında nasıl bir değerlendirmede bulunabilirsiniz?

  • Cevap:
    12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı 12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 72 Cevabı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 72 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar