Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaEğitimOkullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Okulların açılmasına günler kala öğrenciler ve veliler okullara gitmenin mecburi olup olmadığını sorgulamaya başladı. Peki bu konuyla ilgili henüz bir açıklama geldi mi?6 Eylül’de okula gitmek zorunlu mu? Okullarda devam zorunluluğu olacak mı? İşte haberimizin detayları

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Uzun zamandan beri yapılmayan yüz yüze eğitim için herkes çok heyecanlı. Öğrenciler sıra arkadaşlarını, sıralarını ve öğretmenlerini özlerken, öğretmenlerde içi öğrenci dolu sınıfları özlediler. Herkes içi 6 Eylül’de kavuşma vakti geliyor. Okullarda yüz yüze eğitim başlayacak olmasına karşına öğrenciler ve veliler normal olarak tedirgin. Çünkü maalesef vaka sayıları oldukça yüksek.

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların açılması için vaka sayılarının tamamen sıfırlanmasını beklemenin mantık olacağını vurgulamıştı. Geçtiğimiz senede yapılan yüz yüze eğitimlerde öğrencilerin yüz yüze eğitime katılma gibi bir zorunluluğu yoksa. İsteyen veli çocuğunu okula göndermiyordu. Bu sene ise 6 Eylül’den itibaren devam zorunluluğu getirildi.

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak!

Geçen senelerde isteğe bağlı olan okula gitme durumu bu sene zorunlu hale getirildi. Haftada toplam 5 gün olmak üzere öğrencinin geçerli bir mazereti yok ise öğrenci okula gitmek zorunda olacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022