Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaFen BilimleriSizce Ay'da Canlılar Yaşayabilir mi?

Sizce Ay’da Canlılar Yaşayabilir mi?

Sizce Ay’da Canlılar Yaşayabilir mi? Bu sorunun cevabını merak edenler buraya.

Sizce Ay’da Canlılar Yaşayabilir mi?

Sizce Ay’da Canlılar Yaşayabilir mi?

Cevap: Hayır Ay’da canlılar yaşayamaz. Bir gezegende yaşam olabilmesi birçok etmenin olması gerekmektedir. En basit şekilde örnek verecek olursak, Oksijen…

Ay’da oksijen olmadığı için herhangi bir canlı yaşayamaz. Biz canlıların hayatlarımızı sürdürebilmemiz için oksijene ihtiyacımız vardır. 

Tabi oksijen olmadığı için suda olmayacaktır. Biliyoruz ki hayatımızın en önemli parçalarından biride sudur. Bir insan susuz 1 haftadan fazla yaşayamaz. Çünkü vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından biri sudur. Ayda su olmadığı için özellikle biz insanlar asla orada yaşamayız.

Ayın sıcaklığı… Ay, Dünya’dan 384.403 km uzaktadır. Sıcaklığı gündüzleri 122 oC, geceleri ise -235 oC olabiliyor. Bu sıcaklıklarda özellikle biz insanlar için asla uygundur değildir. Yaşamın olması için sıcaklık faktörü çok önemlidir. Ayın bu sıcaklıklarına baktığımız zaman canlıların yaşayabilmesi oldukça zor gözüküyor.

Eğer ki Ayın Dünyamız için ne kadar önemli olduğunu merak ediyorsanız “Ay, Dünyamız İçin Ne Kadar Önemli?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizce Ay’da Canlılar Yaşayabilir mi? sorumuzun cevabını beğendiyseniz bunu bize yorum kısmında belirtebilirsiniz. Başka merak ettiğiniz sorular olursa aynı şekilde yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?